Robert du Bois - 12 augustus 2010, 07:43
Aandeelhouders kregen weinig nieuwe informatie te horen over de verkoop van Transamerica Reinsurance en het terugbetalen van de ontvangen staatssteun.
Aegon heeft in het tweede kwartaal een nettowinst geboekt van 413 miljoen euro, dit is flink meer dan de 342,3 miljoen euro die door drie door ABM Financial geraadpleegde analisten werd voorspeld. Het onderliggende resultaat voor belastingen kwam daarbij uit op 522 miljoen euro. Hier hadden de analisten gerekend op een bedrag van 524,3 miljoen euro. De toename was het resultaat was het gevolg van een algeheel beter plaatje op de financiële markten, een gunstig wisselkoerseffect en enkele eenmalige items. Ook in het voorgaande kwartaal boekte het bedrijf al winst, in tegenstelling tot een jaar eerder.
In dezelfde periode een jaar eerder boekte Aegon nog een verlies van 161 miljoen euro. Destijds flink hoger dan door analisten verwacht. Een deel van het verlies was het gevolg van een eenmalig boekverlies van 385 miljoen euro op de verkoop van een Taiwanese dochter. Zonder dit boekverlies werd een winst gemaakt van 224 miljoen euro. De impairmentlasten bedroegen destijds 393 miljoen euro, deels veroorzaakt door de Amerikaanse woningmarkt. Het afgelopen kwartaal bedroegen de lasten 77 miljoen euro, het laagste bedrag in twee jaar tijd.
Waar werd gehoopt op meer informatie over de verkoop van Transamerica Reinsurance en het terugbetalen van de staatssteun, meldde CEO Alex Wynaendts dat er wordt gezocht naar een goede overnamekandidaat en dat het bedrijf in afwachting is van een reactie op zijn tijdschema voor terugbetaling.
Zoals verwacht krijgen aandeelhouders geen tussentijds dividend uitgekeerd. Aegon wil een zo hoog mogelijke kapitaalreserve hebben. De kapitaalbuffer nam af tot 3,0 miljard euro aan het einde van het tweede kwartaal.
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93