Aegon boekt flink meer winst dan verwacht

Robert du Bois - 12 augustus 2010, 07:43

aegon_boekt_flink_meer_winst_dan_verwachtAandeelhouders kregen weinig nieuwe informatie te horen over de verkoop van Transamerica Reinsurance en het terugbetalen van de ontvangen staatssteun.

Aegon heeft in het tweede kwartaal een nettowinst geboekt van 413 miljoen euro, dit is flink meer dan de 342,3 miljoen euro die door drie door ABM Financial geraadpleegde analisten werd voorspeld. Het onderliggende resultaat voor belastingen kwam daarbij uit op 522 miljoen euro. Hier hadden de analisten gerekend op een bedrag van 524,3 miljoen euro. De toename was het resultaat was het gevolg van een algeheel beter plaatje op de financiële markten, een gunstig wisselkoerseffect en enkele eenmalige items. Ook in het voorgaande kwartaal boekte het bedrijf al winst, in tegenstelling tot een jaar eerder.

 

In dezelfde periode een jaar eerder boekte Aegon nog een verlies van 161 miljoen euro. Destijds flink hoger dan door analisten verwacht. Een deel van het verlies was het gevolg van een eenmalig boekverlies van 385 miljoen euro op de verkoop van een Taiwanese dochter. Zonder dit boekverlies werd een winst gemaakt van 224 miljoen euro. De impairmentlasten bedroegen destijds 393 miljoen euro, deels veroorzaakt door de Amerikaanse woningmarkt. Het afgelopen kwartaal bedroegen de lasten 77 miljoen euro, het laagste bedrag in twee jaar tijd.

 

Waar werd gehoopt op meer informatie over de verkoop van Transamerica Reinsurance en het terugbetalen van de staatssteun, meldde CEO Alex Wynaendts dat er wordt gezocht naar een goede overnamekandidaat en dat het bedrijf in afwachting is van een reactie op zijn tijdschema voor terugbetaling.

 

Zoals verwacht krijgen aandeelhouders geen tussentijds dividend uitgekeerd. Aegon wil een zo hoog mogelijke kapitaalreserve hebben. De kapitaalbuffer nam af tot 3,0 miljard euro aan het einde van het tweede kwartaal.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

28 minuten geleden - Lees verder

Jaarvergadering Witte Molen niet zonder slag of stoot

Aandeelhouders keurden slechts een deel van de agendapunten goed.

53 minuten geleden - Lees verder

Verdere stijging consumentenvertrouwen VS

In mei nam de vertrouwensindex verder toe tot 79,3.

1 uur geleden - Lees verder

Beursblik: koersdoelverhoging Brill door SNS

SNS Securities verhoogt koersdoel naar 21,50 euro vanwege succesvolle transitie.

1 uur geleden - Lees verder

Futures Wall Street lager door Spanje

S&P 500 futures dalen 0,2 procent na berichtgeving dat de rijkste Spaanse regio hulp nodig heeft van Madrid, dat zelf onder vuur licht in de obligatiemarkt.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEGON toevoegen aan uw watchlist 3,48 0,87% 0,03 3,45