Arne Petimezas - 7 juli 2010, 08:25
InnoConcepts draagt aandelen en schulden over aan de schuldeisers van de Britse partner. De deal heeft een impact op het eigen vermogen van InnoConcepts van maximaal 17 miljoen euro en maximaal 20 miljoen euro op de winst- en verliesrekening.
InnoConcepts heeft met de schuldeisers van Proventec plc een overeenkomst gesloten over de schuld van de Britse partner van 15 miljoen pond. Dat meldt InnoConcepts. De overeenkomst houdt in dat InnoConcepts twee leningen aan Proventec, het belang dat InnoConcepts heeft in Proventec, aandelen InnoConcepts en een schuld van 5 miljoen euro overdraagt aan de schuldeisers van Proventec. In ruil daarvoor wordt de garantie van InnoConcepts op de schuld van 15 miljoen pond tegen een rente van 8,5 procent stopgezet.
De leningen die InnoConcepts overdraagt, zijn de nieuwe lening van 2,5 miljoen pond, een oude lening van 5,2 miljoen pond van InnoConcepts aan Proventec en de eerder genoemde lening van 5 miljoen euro tegen een rente van 2 procent. Daarnaast krijgen de schuldeisers 17.217.465 nieuwe aandelen InnoConcepts, oftewel 20 procent van het uitstaande aandelenkapitaal en alle aandelen Proventec die InnoConcepts in bezit heeft. Tevens zijn er transactiekosten van 150.000 euro in rekening gebracht.
InnoConcepts heeft een belang van 36,2 procent in Proventec, met een boekwaarde van 3,8 miljoen euro per eind 2009. De impact van de overeenkomst op de winst- en verliesrekening van InnoConcepts bedraag 18 tot 20 miljoen euro. Daarnaast is er een impact van 15 tot 17 miljoen euro op het eigen vermogen.
De transactie is bindend voor alle schuldeisers. De meer dan 17 miljoen aandelen worden binnen 90 dagen uitgegeven.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93