Arne Petimezas - 5 juli 2010, 09:14
KBC meldt vandaag een drietal onderdelen te hebben verkocht. De transacties verhogen de Tier 1-ratio met 20 basispunten.
De Beligsche bank-verzekeraar KBC meldt vandaag een drietal onderdelen te hebben verkocht. Het Japanse Daiwa Capital Markets neemt Global Convertibles en Asian Equity Derivatives over voor 1 miljard dollar. De twee onderdelen waren goed voor een bedrag van 2 procent aan het de jaarlijkse nettowinst van KBC. De transactie levert 0,2 miljard dollar op ter versterking van de kapitaalpositie en een verhoging van de Tier 1-ratio met 10 basispunten.
KBC verkoopt herverzekeraar Secura voor 267 miljoen euro plus winsten te realiseren op de investeringsportefeuille en de inkomsten voor 2010 tot datum van closing. KBC rekent dat de verkoop 139 miljoen euro aan kapitaal vrij maakt en de Tier 1-ratio eveneens met 10 basispunten verbetert.
KBC kwam dankzij de kredietcrisis in zwaar weer en moest meerdere keren naar de overheid voor miljardeninjecties.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93