Arne Petimezas - 30 juli 2010, 14:32
Het BBP van de VS is in het tweede kwartaal met 2,4 procent gegroeid. Wall Street rekende op een stijging van het BBP van 2,5 procent. Daarentegen werd de economische groei voor het eerste kwartaal opwaarts bijgesteld.
De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal minder sterk gegroeid dan verwacht. Dat blijkt uit een voorlopige raming van het ministerie van Handel. Afgelopen kwartaal steeg daalde het BBP met 2,4 procent op geannualiseerde basis, tegenover een opwaarts herziene groei van 3,7 procent van het BBP in het eerste kwartaal (was 2,7%). Door Reuters geraadpleegde economen waren uitgegaan van een toename van het BBP van 2,5 procent.

Het ministerie van Handel meldt dat investeringen, de export, consumptie en federale overheidsuitgaven positief bijdroegen aan het BBP. De groei werd daarentegen gedempt door sterke groei van de import dan de export en een afname van het voorradenherstel.
De Amerikaanse economie groeit nu vier kwartalen op rij. Het laatste kwartaal dat er sprake was van krimp, was het tweede kwartaal van 2009.
De cijferreeksen vanaf 2006 tot en met 2010 werden herzien. Daaruit bleek dat de groei van het reële BBP in de periode 2006-2009 gemiddeld per jaar 0,2 procent kromp, waar eerder was uitgegaan van 0-groei over deze periode.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93