Kardan verkoopt belang in TBIH

Robert du Bois - 23 juli 2010, 09:03

Bij de verkoop aan Vienna Insurance Group is een optie op een pakket aandelen in een Bulgaars pensioenfonds afgesproken.

Kardan heeft bekend gemaakt dat dochterbedrijf Kardan Financial Services een akkoord heeft bereikt over de verkoop van een deelname van 40 procent in TBIH Financial Services aan Vienna Insurance Group. Deze partij hield al de andere 60 procent in TBIH. De overname levert zo'n 126 miljoen euro op, wat door Kardan Financial Services (KFS) wordt gebruikt voor schuldaflossing.



Naast de verkoop, heeft KFS een vijfjarige optie genomen om 9,62 procent van de aandelen in Doverie Pension Fund te verwerven, een leidend Bulgaars pensioenfonds, onderdeel van TBIH. De optie is overdraagbaar en kent een uitoefenprijs van 150 miljoen euro voor de eerste drie jaar en 160 miljoen voor de laatste twee jaar.



De verkoop van TBIH levert naar verwachting geen extra winst op. Toezichthouders moeten nog akkoord gaan met de verkoop.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Futures Wall Street lager door Spanje

S&P 500 futures dalen 0,2 procent na berichtgeving dat de rijkste Spaanse regio hulp nodig heeft van Madrid, dat zelf onder vuur licht in de obligatiemarkt.

30 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak weer in het rood

AEX staat ondanks lichte verliezen voor de week nog in de plus.

1 uur geleden - Lees verder

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

2 uren geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

3 uren geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

4 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
KARDAN toevoegen aan uw watchlist 0,65 3,17% 0,02 0,63