Pharming boekt flink verlies

Max Steenwijk - 21 juli 2010, 07:21

CEO Sijmen de Vries sluit niet uit dat het biotechbedrijf wederom op zoek moet naar vers kapitaal.

Pharming heeft een omzet van 0,4 miljoen euro gerealiseerd in het eerste half jaar van 2010. Een jaar eerder was dit nog 0,3 miljoen euro. De operationele kosten namen daarbij af van 14,6 naar 12,1 miljoen euro. De financieringskosten liepen evenwel flink op, van 0,8 naar 16,3 miljoen euro. Dit resulteerde in een verlies van 28,0 miljoen euro, flink meer dan de 15,1 miljoen een jaar eerder. Overigens wel lager dan de 32,1 miljoen euro in het voorgaande half jaar.



De kaspositie is in de eerste zes maanden van 2010 opgelopen van 2,3 miljoen euro aan het einde van 2009 tot 9,8 miljoen euro aan het einde van het eerste half jaar Voor een belangrijk deel was dit het gevolg van de financiering van 7,5 miljoen euro in januari en de uitgifte van 100 miljoen nieuwe aandelen tegen een bedrag van 12 miljoen euro. Ook ontving Pharming een eerste betaling van 3,0 miljoen euro van het Swedish Orphan Biovitrum International (SOBI).



CEO Sijmen de Vries sluit niet uit dat Pharming opnieuw naar de kapitaalmarkt moet om financiering los te krijgen. Dit ondanks een bedrag van 23 miljoen euro die het biotechbedrijf nog kan opnemen uit een krediet, de zogenoemde SEDA kredietfaciliteit.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Futures Wall Street lager door Spanje

S&P 500 futures dalen 0,2 procent na berichtgeving dat de rijkste Spaanse regio hulp nodig heeft van Madrid, dat zelf onder vuur licht in de obligatiemarkt.

4 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak weer in het rood

AEX staat ondanks lichte verliezen voor de week nog in de plus.

1 uur geleden - Lees verder

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

2 uren geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

2 uren geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
PHARMING... toevoegen aan uw watchlist 0,04 0,00% 0,00 0,04