Beursupdate: AEX op stevige winst

Arne Petimezas - 21 juli 2010, 10:44

beursupdate_aex_op_stevige_winstDe AEX profiteert vanochtend van het hogere slot op Wall Street en positieve kwartaalcijfers.

Het Damrak boekt goede vooruitgang in de ochtendhandel nadat Wall Street gisteren wist te herstellen van verliezen en met nette winsten sloot. De AEX verkeert in de luwte van beter dan verwachte kwartaalcijfers en stijgt 1,9 procent op 326,52 punten, in lijn met de winsten op de andere Europese beurzen.


Beleggers kregen vanochtend een groot aantal kwartaalcijfers voorgeschoteld, naast de resultaten die gisteravond nabeurs bekend werden gemaakt. Navigatiespecialist TomTom kwam met weinig verrassende cijfers. De omzet daalde in het tweede kwartaal in lijn met de verwachting tot 362 miljoen euro van 368 miljoen euro. De nettowinst steeg met meer dan 70 procent tot 34 miljoen euro, waar analisten uitgingen van 30 miljoen euro aan nettowinst. Zoals voorspeld was, handhaafde de navigatiespecialist de verwachting dat in 2010 de winst per aandeel en de omzet ongeveer op het niveau van 2009 zullen blijven.


In de rest van Europa meldde autofabrikant Fiat in het tweede kwartaal een verlies te hebben omgebogen in winst. Fiat boekte over de maanden april tot en met juni een nettowinst van 113 miljoen euro, tegen een nettoverlies van 179 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. De omzet groeide met 12,5 procent tot 14,8 miljard euro. De winst viel lager uit dan verwacht, terwijl de omzet juist meeviel, bleek uit een consensusverwachting van Dow Jones Newswires en Factset Research. Beleggers belonen Fiat met een koerswinst van 5,6 procent.


Het Zweedse telecombedrijf Tele2 boekte in het tweede kwartaal een winst voor afschrijvingen van 2,7 miljard Zweedse kroon (rond de 285 miljoen euro) bekend, waarmee het de verwachting van 2,4 miljard Zweedse kroon wist te kloppen. Tele2 zei te hebben geprofiteerd van toenemend internetverkeer op smartphones en groei in emerging markets.


Apple wist dankzij sterke verkoopcijfers voor iPhones en iPads gisteravond te verassen met beter dan verwachte winst- en omzet cijfers over het derde kwartaal van het fiscale boekjaar 2009/2010. De winst per aandeel steeg tot 3,51 dollar van 2,01 dollar een jaar geleden (consensus: 3,07 dollar) bij een omzetgroei van 61 procent tot 15,7 miljard dollar (consensus: 14,6 miljard dollar).


Stijgers en dalers

De AEX kent vanochtend geen verliezers. Post- en expresbedrijf TNT gaat aan kop met een winst van 3,5 procent. Analisten van Morgan Stanley verhoogden vanochtend het advies voor TNT naar overweight van equalweight. ING stijgt 2,9 procent en Unilever dikt 2,7 procent aan. Aanstaande vrijdag om 18:00 maakt de Committee of European Banking Supervisors (CEBS) de resultaten van de bankenstresstest bekend. Vastgoedfonds Unibail-Rodamco, dat nabeurs met de kwartaalcijfers komt, dikt 2,4 proent aan.


Vanochtend meldde de Japanse zakenkrant Nikkei dat Nippon Steel en JFE Steel van plan zijn de productie van ruw staal terug te schroeven vanwege de afname van de export naar China, dat goed is voor de helft van de mondiale vraag naar staal. ArcelorMittal lijkt ongedeerd en wint 2,1 procent. TomTom heeft de wind in de rug na de kwartaalcijfers en ziet de koers met 1,5 procent omhoog gaan.


Bij de midkapfondsen doet ASMI goede zaken met een winst van 2,8 procent. Op de AScX slingert Pharming rond het slot van dinsdag. Uit de kwartaalcijfers van het biotechbedrijf bleek dat het nettoverlies was opgelopen, terwijl de kaspositie duidelijk beter was geworden. Dockwise profiteert vanochtend van het nieuws dat oliebedrijven hun boorplatformen weg willen hebben uit de Golf van Mexico vanwege het boorverbod van president Barack Obama. Het aandeel Dockwise dikt 1,5 procent aan.


Dalers zijn alleen bij de kleinere fondsen te vinden. Biotechbedrijf Crucell zakt 0,4 procent en Wavin daalt 0,1 procent.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursupdate: Damrak weer in het rood

AEX staat ondanks lichte verliezen voor de week nog in de plus.

1 uur geleden - Lees verder

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

2 uren geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

2 uren geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

3 uren geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

4 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 290,54 -0,53% -1,54 292,08
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 472,51 -0,65% -3,07 475,58