Arne Petimezas - 20 juli 2010, 12:00
De Nikkei sprong uit de toon met een verlies van 1,2 procent. Handelaren reageerden vandaag pas op het flink lagere slot op Wall Street afgelopen vrijdag.
De beurzen van Azië zijn vandaag overwegend hoger gesloten, maar Tokio eindigde in het rood. De beurs van Tokio was maandag gesloten, waardoor handelaren pas vandaag konden reageren op de grote verliezen afgelopen vrijdag op Wall Street. De Nikkei sloot 1,2 procent lager op 9.300,46 punten, het derde verlies op rij. Vooral techfondsen werden van de hand gedaan nadat IT-bedrijf IBM gisteren nabeurs met tegenvallende kwartaalcijfers voor de dag kwam. Tokyo Electron, dat machines voor de halfgeleiderindustrie maakt, zakte 2,9 procent. Elektronicaconglomeraat Sony verloor 2,8 procent en Advantest, dat testappartuur voor de halfgeleidersector maakt, daalde 1,6 procent.
De Chinese beurzen profiteerden van de verwachting dat het monetair en fiscaal beleid van China niet verder zal worden aangescherpt. De Hang Seng won 0,9 procent op 20.264,59 punten. Finacials en vastgoed gerelateerde aandelen behoorden tot de sterkste stijgers. Op het Chinese vaste land boekte de Shanghai Composite voor de tweede dag op rij dikke winst. Vandaag sloot de index 2,2 procent hoger.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93