Arne Petimezas - 2 juli 2010, 15:05
Futures van Wall Street zijn wat ingezakt na het banenrapport, maar wijzen nog steeds op een hogere opening.
Futures van Wall Street hebben wat terrein moeten prijsgeven na een tegenvallende banencijfers in de private sector. Naar verwachting openen de Dow Jones, S&P en de Nasdaq met een winst van rond de 0,1 procent.
“We hinken op twee gedachtes,” aldus handelaar Peter Jurgens van Keijser Capital. Jurgens stelt dat de AEX aanvankelijk omhoog ging vanwege de onverwachte daling van de Amerikaanse werkloosheid tot 9,5 procent van 9,7 procent, maar waarna de winst al snel weer moest worden prijsgegeven dankzij de lagere dan verwachte banengroei in de private sector.
De werkgelegenheid in de private sector steeg met 85.000 banen. Dat was lager dan verwacht. Het consensuscijfer voor de banengroei in de private sector was 110.000. In mei bedroeg de banengroei in de private sector 33.000, een neerwaartse herziening van de eerder gerapporteerde stijging van 41.000. De werkloosheid liep in juni terug tot 9,5 procent van 9,7 procent. Oorzaak hiervan was het groot aantal Amerikanen – 652.000 – dat in juni buiten de beroepsbevolking viel.
Beleggers krijgen om vier uur vanmiddag nog één macrocijfer gepresenteerd, de fabrieksorders.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93