Bondsdag akkoord met verbod naked short gaan

Arne Petimezas - 2 juli 2010, 11:18

Naast naked short gaan zijn een aantal andere speculatieve transacties eveneens verboden.

De Bondsdag is akkoord gegaan met het verbod op naked short gaan en een aantal andere speculatieve transacties. De regering van Angela Merkel kwam het verbod begin juni overeen. Een aantal weken geleden riepen Merkel en de Franse president Nicolas Sarkozy de andere Europese landen op het verbod over te nemen. Minister van Financiën Jan Kees de Jager zei niets in de maatregelen te zien.


Afgezwakt verbod

De Bondsdag heeft het wetsvoorstel in afgezwakte vorm aangenomen, nadat eerder al de regering in een aantal maatregelen had geschrapt. Het verbod op naked short gaan geld voor alle op Duitse indices genoteerde aandelen en tevens voor in euro’s gedenomineerde staatsobligaties. Naked short gaan is echter toegestaan als het onderliggende effect dezelfde dag nog wordt verkregen.


Credit Defaults Swaps (CDS, verzekeringen op wanbetaling) zijn verboden als geen direct verband bestaat met het hedgen van een valutarisico.


Het verbod geld voor twaalf maanden en kan weer voor twaalf maanden worden verlengd nadat de Bondsdag is geïnformeerd. Aanvankelijk kon het verbod per decreet door het ministerie van Financiën worden afgekondigd. In de definitieve versie van de wet is het echter de financiële toezichthouder BaFFin die het besluit neemt.

 

Update: toelichting verbod toegevoegd.

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

 

Nieuws

Beursupdate: Damrak weer in het rood

AEX staat ondanks lichte verliezen voor de week nog in de plus.

1 uur geleden - Lees verder

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

2 uren geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

2 uren geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

3 uren geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.