Robert du Bois - 15 juli 2010, 09:16
Dagong heeft 50 landen beoordeeld op hun kredietwaardigheid. Ratingen komen in groot aantal gevallen niet overeen met die van de drie grote Amerikaanse ratingbureaus.
China heeft zijn kredietbeoordelaar Dagong 50 landen laten beoordelen op hun kredietwaardigheid. De ratingen die werden gegeven, komen lang niet altijd overeen met die van de drie grote Amerikaanse ratingbureaus. Al geruime tijd zijn er in Europa ook plannen om een eigen ratingbureau op te zetten dat tegenwicht moet bieden aan Fitch, Moody's en S&P. De Amerikaanse bureaus hebben de verdenking over zich dat zij zich politiek laten gebruiken. De crisis in de Zuid-Europese landen wordt door de genoemde bureaus gebruikt om de aandacht van de problemen in Amerika af te houden, zo luidt de kritiek van bijvoorbeeld enkele eurocommissarissen.
Hoogste rating
Dagong geeft China een AA+ rating, gelijk aan bijvoorbeeld Nederland en Duitsland. De AAA rating is in Europa slechts weggelegd voor Noorwegen, Denemarken. Luxemburg en Zwitserland. Buiten Europa krijgen alleen Singapore, Nieuw-Zeeland en Australië deze rating.
Amerika uit gratie
Amerika, dat bij de drie Amerikaanse ratingbureaus nog altijd een AAA rating geniet, wordt door de Chinezen gewaardeerd op AA, waar het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk genoegen moeten nemen met AA-.
PIIGS niet allen even slecht
Van de PIIGS wordt alleen Ierland niet door Dagong beoordeeld. Spanje krijgt een A rating, Portugal A-, evenals Italië. Griekenland moet het doen met een BB rating.
BRIC ook verdeeld
Naast China, dat een AA+ rating heeft, kan Brazilië rekenen op een A- rating, Rusland op een A rating en India op een BBB rating.
Hekkensluiter
De laagste waardering is voor Ecuador, met CCC.
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39