Damrak licht hoger van start

Robert du Bois - 13 juli 2010, 08:26

Beleggers werden niet onaangenaam verrast door resultaten die Alcoa maandag nabeurs presenteerde.

De Amsterdamse beurs gaat dinsdag licht hoger van start. Futures duiden kort voor half negen op een openingswinst voor de AEX van 0,2 tot 0,3 procent. Alcoa trapte maandag nabeurs het cijferseizoen af met resultaten die in lijn lagen met de verwachtingen. De aluminiumproducent boekte over het tweede kwartaal weer winst. In Azie staan de seinen vanochtend op rood. De toonaangevende Nikkei-index noteert 0,3 procent lager en de Hang Seng-index staat vrijwel onveranderd ten opzichte van de slotkoers van maandag.



Alcoa weer op winst


Alcoa heeft over het tweede kwartaal winst geboekt. De aluminiumproducent maakte dit nabeurs bekend en overtrof de verwachtingen van analisten licht. Alcoa zag de vraag naar aluminium toenemen en wist de kosten juist te drukken. De nettowinst bedroeg 136 miljoen dollar, oftewel 0,13 dollar per aandeel. Een jaar eerder boekte het bedrijf nog een verlies van 454 miljoen dollar en in het voorgaande kwartaal was dit een verlies van 194 miljoen dollar. De omzet steeg met 22 procent tot 5,2 miljard dollar. Zowel de winst als de omzet lagen daarmee hoger dan analisten hadden voorspeld.



Voorbeurs


Diverse Amsterdamse fondsen presenteerden voorbeurs nieuwe opdrachten. Arcadis wint een groot milieucontract van het Amerikaanse leger en Imtech ziet een herstel van de maritieme markt in het Verre Oosten en Singapore. Grontmij tot slot meldt twee nieuwe contracten in water en infrastructuur.



Slotstanden Wall Street


De Dow Jones won 0,2 procent op 10.216 punten en de breder samengestelde S&P won 0,1 procent op 1.079 punten. Techbeurs Nasdaq tot slot won evenals de S&P 0,1 procent en sloot de dag af op 2.198 punten.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

3 minuten geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

20 minuten geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

35 minuten geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

1 uur geleden - Lees verder

Jaarvergadering Witte Molen niet zonder slag of stoot

Aandeelhouders keurden slechts een deel van de agendapunten goed.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,76 0,23% 0,68 292,08
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,91 0,07% 0,33 475,58