Arne Petimezas - 13 juli 2010, 11:33
Tokio en Hongkong hebben winsten moeten prijsgeven na verliezen op de Beurs van Shanghai.
De Aziatische beurzen zijn vandaag lager gesloten, met lichte verliezen voor de Nikkei en de Hang Seng en een sterke terugval van de Shanghai Composite. De Nikkei profiteerde aanvankelijk van de beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Amerikaanse aluminiumreus Alcoa. Later op de handelsdag maakten Chinese autoriteiten bekend niet van plan te zijn maatregelen bedoeld om vastgoedspeculatie tegen te gaan, te versoepelen. De Shanghai Composite zakte in op het nieuws en de Nikkei ging mee in de daling. De hoofdindex van de beurs van Tokio leverde 0,1 procent in op 9.537,23 punten. De Shanghai Composite verloor 1,6 procent.
Op de beurs van Hongkong moest de Hang Seng eveneens winsten prijsgeven. De index sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 20.431,06 punten. Vastgoed aandelen wisten het hoofd boven water te houden, ondanks het nieuws uit China.
Japanse grootbank doet emissie
De Japanse grootbank Mizuho Financial Group maakte vandaag bekend later deze maand een emissie te doen, meldt de zakenkrant Nikkei. Mizuho wil 748 miljard yen (ongeveer 6,56 miljard euro) ophalen om de kapitaalbasis te versterken voorafgaand aan strengere internationale kapitaaleisen. De aandelen zijn geprijsd op 130 yen. Beleggers kunnen tot 21 juli inschrijven.
Vorig jaar juli deed Mizuho eveneens een emissie. Destijds werd 526 miljard yen uit de markt gehaald.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93