Merwin Bisseling - 12 juli 2010, 22:44
Voor 2010 is de aluminiumproducent positief gestemd. Alcoa verwacht dat de mondiale vraag naar aluminium hoger uitkomt dan de eerder genoemde 10 procent groei.
Alcoa heeft over het tweede kwartaal winst geboekt. De aluminiumproducent maakte dit nabeurs bekend en overtrof de verwachtingen van analisten . Alcoa zag de vraag naar aluminium toenemen en wist de kosten juist te drukken. De nettowinst bedroeg 136 miljoen dollar, oftewel 0,13 dollar per aandeel. Een jaar eerder boekte het bedrijf nog een verlies van 454 miljoen dollar en in het voorgaande kwartaal was dit een verlies van 194 miljoen dollar. De omzet steeg met 22 procent tot 5,2 miljard dollar. Zowel de winst als de omzet lagen daarmee hoger dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel sloot maandag ruim 7 procent lager.
Vooruitzichten
Alcoa verhoogde zijn verwachtingen ten aanzien van de mondiale vraag naar aluminium van 10 naar 12 procent. CEO Klaus Kleinfeld sprak van 'excellente' vooruitzichten.
Door: Merwin Bisseling, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39