Robert du Bois - 4 juni 2010, 10:40
Het arbeidsrapport dat vrijdag wordt gepubliceerd in Amerika belooft volgens beleggers veel goeds. Vastgoed zit vrijdag in de hoek waar de klappen vallen.
De Amsterdamse beurs staat rond de klok van half elf mooi in het groen. Vrijwel geen van de fondsen uit de AEX staat onder zijn slotkoers van donderdag genoteerd. De AEX wint 1,1 procent op 330,69 punten en de AMX stijgt 1,0 procent in waarde en noteert op een stand van 538,42 punten. De groene borden op Beursplein geven aan dat beleggers vertrouwen hebben in het arbeidsrapport dat voor vanmiddag in de Verenigde Staten op de agenda staat. Indien het rapport niet teleurstelt dan lijkt de weg verder naar boven open te liggen.
Oliesector profiteert
Grootste uitschieters zijn Fugro (+2,9%) en SBM Offshore (+2,1%). BP heeft inmiddels met succes een plaat over het lek in de Golf van Mexico geplaatst. Of deze methode toereikend is moet in de komende uren blijken. Evenwel veerde de sector flink op. BP wint 4,3 procent en Shell plust ruim een procent. Alvorens BP de schade van de afgelopen periode heeft goedgemaakt, moet de koers nog behoorlijk stijgen. Sinds het uitbreken van de ramp in de Golf van Mexico zag de oliereus 48 miljard dollar aan beurswaarde verdampen.
Vastgoed in mineur
Vastgoed heeft het moeiljk vrijdag. De vijf sterkste dalers zijn allen vastgoedfondsen. VastNed Retail, Eurocommercial Properties, Wereldhave, Unibail en Corio staan allen in het rood, al zijn de verliezen beperkt. VastNed lever 0,7 procent in en Corio 0,3 procent. De drie andere fondsen noteren een verlies tussen de min van VastNed en Corio in.
Aalberts en USG aan kop in AMX
In de AMX gaan Aalberts Industries en USG People aan kop. Aalberts wint 3,9 procent en profiteert nog altijd van de aangekondigde overname van branchegenoot Conbraco. Uitzender USG People profiteert (+3,4%) van de hoge verwachtingen onder beleggers ten aanzien van het arbeidsrapport dat vrijdagmiddag uit Amerika komt. Ook Randstad heeft hierdoor de wind in de rug en plust 2,4 procent.
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39