Arne Petimezas - 30 juni 2010, 09:55
Volgens Martijn den Drijver van SNS houdt het bod van Unit4 op Teta een "redelijke waardering" van het bedrijf in. De analist verwacht wel een nieuw bod van het Britse Sage.
Het nieuwe bod van Unit4 op het Poolse beursgenoteerde softwarebedrijf Teta is een “redelijke waardering” van het bedrijf. Dat stelt Martijn den Drijver, analist bij SNS Securities. Unit4 verhoogde vanochtend het bod op Teta naar 14,00 zloty per aandeel van 11,75 zloty per aandeel nadat het vorige week was overboden door het Britse The Sage Group, dat 12,75 zloty per aandeel op tafel legde. Den Drijver rekent dat het nieuwe bod van Unit4 een bedrijfswaarde inhoudt van 56 miljoen euro en een EV/EBITDA verhouding van 8,6. De analist verwacht dat Sage door gaat zetten en het bod zal gaan verhogen. Volgens Den Drijver zijn de kosten- en omzetsynergieën van een overname van Teta te groot voor Sage om te laten schieten.
Den Drijver stelt dat Sage mogelijk geïnteresseerd is in een overname van Unit4. De analist baseert dit op het gegeven dat Unit4 en Sage beide hetzelfde bedrijf – Teta – willen overnemen. “Sage heeft altijd laten weten hoger op de ladder te willen komen en Unit4 te willen overnemen”, aldus Den Drijver.
Het aandeel Unit4 wint een half procent. De AScX stijgt 0,1 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39