AEX lager van start op dinsdag

Joeri Zwart - 29 juni 2010, 08:55

De futures van de AEX wijzen op een lagere opening na het lichte verlies van de Amerikaanse beurzen maandag.

De AEX gaat naar verwachting lager openen nadat Wall Street maandag nipt in de rode cijfers eindigde. De energiesector zorgde ervoor dat aan het einde van de handel de koersen onder het slot van vrijdag eindigde. Ook op de Aziatische handelsvloeren domineerde de kleur rood. 

 

Rond de klok van 08:45 uur staat de future voor de AEX 1,5 procent lager. De Amsterdamse beurs sloot maandag, na een rustige dag, nog met winst. De AEX won 1,4 procent en vond vooral steun bij zwaargewichten Arcelor Mittal en ING. De AMX deed het met een plus van 0,8 procent iets rustiger aan.

 

Beleggers hebben vandaag vooral aandacht voor de ontwikkeling van de Case-Shiller huizenprijzenindex en het consumentenvertrouwen over juni gemeten door The Conference Board. Beide cijfers worden vanmiddag in Amerika bekend gemaakt.

 

Arcadis ontvangt opdracht van Georgia

Arcadis heeft van de Amerikaanse staat Georgia een opdracht gekregen voor het leveren van een regionaal operationeel verkeersprogramma. Arcadis werd gekozen uit drie finalisten voor het contract, dat een potentiële waarde heeft van 35 miljoen dollar over een periode van vijf jaar. De eerste drie werkopdrachten van het contract, met een waarde van circa 3 miljoen dollar, worden op dit moment uitonderhandeld. Het werk zal binnenkort beginnen. 


Shell evacueert werknemers

Shell heeft maandagavond in de Golf van Mexico werknemers geëvacueerd. Dit in verband met een naderende orkaan. Overigens lijkt de storm, die de naam Alex heeft gekregen en de eerste van dit jaar is, niet alle productielocaties van de oliereus in gevaar te brengen waardoor nog altijd meer dan de helft van de werknemers in het gebied op hun werkplek zijn gebleven. 

 

Slotstanden Wall Street
 
De Dow daalde 0,05 procent tot 10,138.52 punten. De Standard & Poor's 500 Index zakte 0,20 procent naar 1,074.57, terwijl de Nasdaq onveranderd bleef op 2,220.65 punten.

 

Door: Joeri Zwart, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

50 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

1 uur geleden - Lees verder

`Krimp Belgische economie in tweede kwartaal`

Een index voor het Belgische ondernemersvertrouwen wijst op een daling van het BBP in het tweede kwartaal.

1 uur geleden - Lees verder

Spaanse toezichthouders leggen handel Bankia plat

De kosten voor de nationalisatie van de probleembank kunnen minstens 15 miljard euro bedragen.

1 uur geleden - Lees verder

Griekse rederijen wederom wereldmarktleider

De winst in 2011 daalt door overcapaciteit.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 293,11 0,35% 1,03 292,08
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 476,81 0,26% 1,23 475,58