Nikkei weer onder de 10.000 punten

Arne Petimezas - 23 juni 2010, 09:18

Beleggers op de beurs van Tokio werden geconfronteerd met een lager van Wall Street en een hardere yen.

De Nikkei is vanochtend door de 10.000 punten grens gezakt nadat Wall Street dinsdag onderuit ging op sterk tegenvallende cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt. Verkopen van bestaande woningen waren in mei tegen de verwachting in met 2,2 procent gedaald, ondanks dat een belastingbate voor de laatste maand geldig was. Economen hadden vooraf gerekend op een stijging van rond de 6 procent. De Nikkei verloor 1,9 procent op 9.923,70 punten. Exporteurs moesten het daarbij ontgelden nadat de yen won ten opzichte van de dollar. Nissan leverde 1,9 procent in en Honda daalde 2,3 procent.


De Japanse zakenkrant Nikkei schreef vanochtend dat er wederom een fabriek van Honda in China plat ligt. Ditmaal zou een Chinese partner getroffen zijn door een staking, waardoor een Toyota en een Honda fabriek noodgedwongen stil zijn komen te liggen. Afgelopen weken legden werknemers in Chinese fabrieken van Honda het werk neer om hun eisen van hoger loon en betere arbeidsomstandigheden kracht bij te zetten.


Op de Chinese beurzen is de Shanghai Composite 0,7 procent lager gesloten. De Hang Seng staat minder dan een uur voor sluit 0,5 procent in het rood.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

12 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

37 minuten geleden - Lees verder

`Krimp Belgische economie in tweede kwartaal`

Een index voor het Belgische ondernemersvertrouwen wijst op een daling van het BBP in het tweede kwartaal.

52 minuten geleden - Lees verder

Spaanse toezichthouders leggen handel Bankia plat

De kosten voor de nationalisatie van de probleembank kunnen minstens 15 miljard euro bedragen.

1 uur geleden - Lees verder

Griekse rederijen wederom wereldmarktleider

De winst in 2011 daalt door overcapaciteit.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
NIKKEI I... toevoegen aan uw watchlist 8.580,39 0,20% 17,01 8.563,38