Arne Petimezas - 16 juni 2010, 12:39
Het Duitse Celesio en Phoenix bundelen in Nederland hun krachten, waarmee na Mediq de grootste apotheekketen van Nederland ontstaat.
Het Duitse Celesio AG en Phoenix GmbH & Co gaan hun Nederlandse activiteiten bundelen, waarmee na Mediq de grootste apotheekketen van Nederland ontstaat. Dat meldt Celesio in een persbericht. Celesio brengt zijn belang van 100 procent in Lloyds Nederland BV over naar Brocacef Holding NV, een onderdeel van Phoenix Group. In ruil daarvoor krijgt Celesio een belang van 45 procent in Brocacef. Lloyds Nederland zal door Brocacef worden geïntegreerd in Escura Apotheken BV.
De overeenkomst moet nog worden goedgekeurd door de Nederlandse toezichthouders. DocMorris NV, Movianto Nederland BV en Celesio Finance BV, onderdelen van Celesio, zijn niet inbegrepen in de deal.
Lloyds Nederland heeft 62 apotheken en een jaaromzet van 170 miljoen euro. De combinatie met met Brocacef heeft in totaal 115 eigen apotheken en rond de 40 franchise partners. De omzet komt uit op meer dan 1,1 miljard euro. Concurrent Mediq had in 2009 een omzet van 2,6 miljard euro.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39