Damrak hoger van start

Arne Petimezas - 16 juni 2010, 08:30

damrak_hoger_van_start-20Het Damrak en de andere Europese beurzen profiteren vanochtend van de grote winsten gisteren op Wall Street.

Het Damrak gaat hoger van start na de flinke winsten dinsdag op Wall Street. AEX Futures noteren 0,6 procent hoger. Gisteren eindigde de AEX met een nette winst van 0,7 procent op 333,82 punten. De andere Europese beurzen lijken ook te profiteren van het positieve sentiment op Wall Street.  De FTSE, CAC en DAX openen rond de 1,0 procent hoger, blijkt uit de Cantor Index.


In Azië doorbrak de Nikkei de psychologische grens van 10.000 punten. De index dikte 1,8 procent aan op 10.067,15 punten.


Op de agenda staan vandaag een aantal belangrijke Amerikaanse macrocijfers. Om half drie worden de in aanbouw genomen woningen en de industriële productie over mei bekendgemaakt.


Dikke winsten op Wall Street

Wall Street is dinsdag hoger gesloten nadat de S&P voor het eerst in een maand tijd boven zijn 200-daags moving average noteerde en tevens weer op winst staat voor dit jaar. Daarnaast doorbrak de Dow weer de psychologische grens van 10.000 punten, waardoor handelaren speculeren op een einde van de neerwaartse trend. Oorzaak van het goede sentiment was het feit dat zowel Spanje als België met succes een obligatielening in de markt wisten te zetten. Hiermee kwam de Europese schuldencrisis wat op de achtergrond te staan. De euro steeg dan ook in waarde.


De Dow Jones-index won 2,1 procent op 10.405 punten en de S&P500 dikte 2,4 procent aan op 1.115 punten. De Nasdaq tot slot won 2,8 procent op 2.306 punten.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Beursupdate: Damrak weer in het rood

AEX staat ondanks lichte verliezen voor de week nog in de plus.

15 minuten geleden - Lees verder

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

1 uur geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

1 uur geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

2 uren geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 291,90 -0,06% -0,18 292,08
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,45 -0,03% -0,13 475,58