Wall Street met winst gesloten op vrijdag

Max Steenwijk - 14 juni 2010, 07:44

De beurs van New York is vrijdag met winst het weekend in gegaan. Zowel op dagbasis als weekbasis. Tegenvallende detailhandelsverkopen werden rechtgetrokken door een stijging van het consumentenvertrouwen.

Wall Street is vrijdag met winst gesloten ondanks een daling van de detailhandelsverkopen die bekend werd gemaakt. Daar stond wel een stijging van het consumentenvertrouwen tegenover. Deze laatste werd meer waarde toegedicht dan de detailhandelsverkopen. Vooral techbeurs Nasdaq deed het goed nadat National Semiconductor Corp zijn verwachtingen verhoogde.

 

Macronieuws

Het vertrouwen onder de Amerikaanse consument is in juni gestegen tot 75,5. Dat bleek uit voorlopige cijfers van de Universiteit van Michigan en Thomson Reuters, aldus MarketWatch. De index voor het consumentenvertrouwen kwam op 28 mei nog uit op 73,6 punten. Op dat moment een stijging van 1,4 punten ten opzichte van april. De detailhandelsverkopen in de VS zijn daarentegen in mei afgenomen ten opzichte van de voorgaande maand. Dat meldde de Amerikaanse overheid. In mei daalden de detailhandelsverkopen met 1,2 procent tot een bedrag van 362,5 miljard dollar. Exclusief autoverkopen was er sprake van een krimp van 1,1 procent.



Slotstanden

De Dow Jones-index won vrijdag 0,4 procent op 10.211 punten en de S&P steeg evenees 0,4 procent in waarde, tot een stand van 1.092 punten. De Nasdaq tot slot won 1,1 procent op 2.244 punten. Voor de hele week was er eveneens sprake van een fraaie winst. De Dow pakte 2,8 procent aan waarde, de S&P 2,5 procent en de Nasdaq tot slot 1,1 procent.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Economie OESO-gebied groeit sterker in eerste kwartaal

Japan, Duitsland en de VS waren de motor van de groei.

57 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak op winst na uitspraken Monti

AEX op weg naar kleine weekwinst na bloedrode handelsweek die de index 5 procent kostte.

1 uur geleden - Lees verder

Duitsland komt met zes puntenplan voor groei zwakke eurolanden

Structurele hervormingen als in Oost-Duitsland moet volgens Berlijn de crisis bezweren.

2 uren geleden - Lees verder

Beursblik: licht positief geluid Deutsche Post

Een analist van Nomura noemt herhalen outlook positief en ziet kansen dat postbedrijf verrast.

2 uren geleden - Lees verder

`Krimp Belgische economie in tweede kwartaal`

Een index voor het Belgische ondernemersvertrouwen wijst op een daling van het BBP in het tweede kwartaal.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.