Beursupdate: alleen Brunel op winst op flink lager Damrak
Het Damrak kleurt vanochtend dieprood na de flinke koersval gisteren op Wall Street. Brunel is een van de weinige stijgers.
De AEX moet in de ochtendhandel flink inleveren na de bloedrode dag gisteren op Wall Street. De belangrijkste graadmeter van de Amsterdamse beurs levert 2,5 procent in op 316, 1 punten. Ook de andere beurzen van Europa kleuren rood in de ochtendhandel. Londen en Frankfurt weten de verliezen tussen de 0,7 en 0,9 procent te beperken. Parijs staat 1,6 procent lager.
In Azië ging de beurs van Tokio het hardst onderuit. Op de tweede handelsdag van de week leverde de Nikkei 3,1 procent in. De Hang Seng sloot 1,1 procent lager.
Wall Street raakte gisteren in vrije val nadat beleggers vreesden dat de Griekse crisis escaleert en zich verspreidt naar andere euro-landen. De drie belangrijkste indices van de beurs van New York verloren op een gegeven moment rond de 9 procent. Niet iedereen was echter overtuigt dat Griekenland de oorzaak was. Zo zou een handelaar per ongeluk een fout hebben gemaakt met een order voor het aandeel Procter & Gamble, dat spontaan 40 procent verloor. Ook maakte een iShares indexfonds een duik van 60 dollar tot minder dan 10 dollarcent. Beursautoriteiten hebben een onderzoek aangekondigd.
In een interview met Bloomberg zocht beursguru Marc Faber de oorzaak van de val gisteren niet in de Griekse schuldencrisis.“Griekenland is niet de oorzaak van de sell-off maar wel de aanjager, aldus Faber. Volgens Faber was er gisteren sprake van een begin van een correctie. “De markt is te snel te hoog gestegen.” Ook volgens guru Jim Rogers was het de hoogste tijd voor een correctie. Een fondsbeheerder zei tegenover Bloomberg te rekenen op een S&P van beneden de 900 punten en een Dow Jones onder de 9.000 punten. Maar niet iedereen was even zwartgallig. Corné van Zeijl van SNS schreef vanochtend in zijn column dat waarderingen van aandelen opeens een stuk aantrekkelijker zijn geworden.
Stijgers en dalers
Brunel en enkele lokale fondsen zijn vanochtend de eenzame stijgers op het Damrak. Op de AEX is Air France-KLM met 3,5 procent de grootste verliezer, gevolgd door TomTom met 3,3 procent en Reed Elsevier met 3,0 procent.
Bij de mikapfondsen levert Arcadis 5,5 procent in na teleurstellende kwartaalcijfers. Arcadis zag in het eerste kwartaal de omzet stijgen dankzij de overname van Malcolm Pirnie. De toename van zowel de winst als de omzet was lager dan verwacht. Daarnaast viel de autonome omzet veel sterker terug dan verwacht.
Vastgoedfonds EuroCommercial Properties en bouwbedrijf Ballast Nedam leveren respectievelijk 2,3 en 3,0 procent in na de kwartaalrapportages. Ballast Nedam meldde dat in het eerste kwartaal de omzet en het resultaat zijn toegenomen, terwijl de waarde van de orderportefeuille afnam. EuroCommercial zag over de afgelopen drie maanden de afwaarderingen sterk teruglopen, waardoor het bedrijf met een positief beleggingsresultaat voor de dag kwam.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39
Nieuws
`Krimp Belgische economie in tweede kwartaal`
Een index voor het Belgische ondernemersvertrouwen wijst op een daling van het BBP in het tweede kwartaal.
10 minuten geleden - Lees verderSpaanse toezichthouders leggen handel Bankia plat
De kosten voor de nationalisatie van de probleembank kunnen minstens 15 miljard euro bedragen.
37 minuten geleden - Lees verderGriekse rederijen wederom wereldmarktleider
De winst in 2011 daalt door overcapaciteit.
1 uur geleden - Lees verderUitzenduren Nederland dalen in eerste kwartaal
Uitzenduren daalden voor het derde kwartaal op rij.
1 uur geleden - Lees verderMonti wil Duitsland overtuigen van belang eurobonds
Volgens Monti heeft Duitsland er geen belang bij indien een land uit de euro stapt.
1 uur geleden - Lees verderAdvertorial
Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.
Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder
