Moody's overweegt verdere ratingverlaging Portugal

Arne Petimezas - 5 mei 2010, 15:05

De Aa2 rating zou met een of twee treden kunnen worden verlaagd, aldus Moody's.

Portugal staat mogelijk een verdere ratingverlaging te wachten. Kredietbeoordelaar Moody's heeft de Aa2 rating van Portugal, dat een negatieve outlook heeft, onder herziening genomen. De rating zou hoogstens met twee treden worden verlaagd. Tegelijkertijd bevestigde de Amerikaanse kredietbeoordelaar de Prime-1 rating voor kort papier van het Zuid-Europese land.


Volgens Moody's rechtvaardigt de verdere verslechtering van de staatsfinanciën in de afgelopen tijd en de problemen voor de lange termijn groei van de economie het onder herziening plaatsen van de rating.


Moody's verwacht op korte termijn hogere financieringskosten voor Portugal doordat beleggers een hoger risicopremium eisen. Desondanks voorspelt de kredietbeoordelaar dat de rentebetalingen en aflossingen op korte en middellange termijn relatief betaalbaar blijven. Analisten van Moody's wijzen hiervoor er op dat de situatie in Portugal significant anders is dan in Griekeland. Daaraast wordt de belofte van de Portugeese regering om zich te houden aan de begrotingsdoelstellingen of zelfs meer te bezuinigen dan aangekondigd genoemd.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Spaanse toezichthouders leggen handel Bankia plat

De kosten voor de nationalisatie van de probleembank kunnen minstens 15 miljard euro bedragen.

12 minuten geleden - Lees verder

Griekse rederijen wederom wereldmarktleider

De winst in 2011 daalt door overcapaciteit.

35 minuten geleden - Lees verder

Uitzenduren Nederland dalen in eerste kwartaal

Uitzenduren daalden voor het derde kwartaal op rij.

56 minuten geleden - Lees verder

Monti wil Duitsland overtuigen van belang eurobonds

Volgens Monti heeft Duitsland er geen belang bij indien een land uit de euro stapt.

1 uur geleden - Lees verder

Capital Research and Management Company meldt stemrecht in Cor Laboratories

Het gaat om een stemrecht van 9,71 procent.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.