Wall Street krijgt correctie na winst maandag

Robert du Bois - 4 mei 2010, 14:56

Handelaren zullen dinsdag voorzichtig uit de blokken komen. Farmaceuten komen in beweging na fikse winstdalingen over eerste kwartaal.

Wall Street opent dinsdag met verlies. Dit blijkt uit de futures die duiden op een koersverlies voor de Dow, S&P en Nasdaq van meer dan een half procent. Hiermee vindt er een correctie plaats nadat Wall Street maandag flinke winsten boekte.Naast de nodige bedrijfscijfers staan er om vier uur ook de fabrieksorders en opties op koopwoningen op de agenda.



Farmaceuten geraakt door hervormingen


Concurrenten Merck & Co en Pfizer presenteerden dinsdag de cijfers over de eerste drie maanden van 2010. Beide zagen hun winst flink teruglopen. Merck boekte een winst van net geen 300 miljoen dollar, tegen 1,4 miljard een jaar eerder. Bij Pfizer was er sprake van een winstdaling van circa een kwart. De farmaceut boekte een winst van 2 miljard dollar.



MasterCard goed van start

MasterCard heeft de cijfers over het eerste kwartaal bekend gemaakt. De creditcardmaatschappij boekte een winst van 455 miljoen dollar, tegen 367 miljoen een jaar eerder. De omzet nam met meer dan 13 procent toe tot 1,3 miljard dollar. CEO Robert Selander liet dan ook weten dat zijn bedrijf het nieuwe jaar goed is begonnen.

 

Slotstanden

De Dow Jones-index won 1,5 procent op 11.171 punten en de S&P sloot 1,4 procent hoger op 1.204 punten. De Nasdaq tot slot profiteerde met 1,7 procent het meest van het goede sentiment onder handelaren. De techbeurs sloot op een stand van 2.502 punten. Apple was een van de aanjagers nadat het bedrijf bekend maakte al meer dan 1 miljoen iPads te hebben verkocht. Voor een aandeel Apple wordt inmiddels 267,59 dollar betaald.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Spaanse toezichthouders leggen handel Bankia plat

De kosten voor de nationalisatie van de probleembank kunnen minstens 15 miljard euro bedragen.

4 minuten geleden - Lees verder

Griekse rederijen wederom wereldmarktleider

De winst in 2011 daalt door overcapaciteit.

27 minuten geleden - Lees verder

Uitzenduren Nederland dalen in eerste kwartaal

Uitzenduren daalden voor het derde kwartaal op rij.

48 minuten geleden - Lees verder

Monti wil Duitsland overtuigen van belang eurobonds

Volgens Monti heeft Duitsland er geen belang bij indien een land uit de euro stapt.

53 minuten geleden - Lees verder

Capital Research and Management Company meldt stemrecht in Cor Laboratories

Het gaat om een stemrecht van 9,71 procent.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.