Robert du Bois - 3 mei 2010, 08:18
Op alle fronten presteerde het postbedrijf beter dan analisten hadden verwacht. Voor de divisie Express is TNT positief gestemd. Bij Post rekent de onderneming op lagere volumes dan in 2009.
TNT heeft over de eerste drie maanden van 2010 een omzet geboekt van 2,75 miljard euro. Dit is flink meer dan analisten geraadpleegd door ABM Financial News hadden verwacht. Zij rekenden op een bedrag van 2,55 miljard euro, waar dit een jaar eerder nog 2,44 miljard was. Het bedrijfsresultaat liep op tot 251 miljoen euro, waar analisten uitgingen van een stijging van 163 naar 235 miljoen euro. De nettowinst tot slot bedroeg 143 miljoen euro. Wederom meer dan waarop analisten hadden gerekend. ABM FN berekende hier een bedrag van 126 miljoen euro, tegen 76 miljoen over het eerste kwartaal van 2009. De cijfers werden dit jaar evenwel positief beinvloed doordat de eerste drie maanden meer werkdagen kenden. Bij de divisie Express nam de onderliggende omzet met 9,1 procent toe en bij Post was er sprake van een gelijkblijvende omzet, ondanks de volumedaling bij geadresseerde post.
Vooruitzichten
"TNT ziet een bescheiden verbetering van de economie. De volumes, de omzet en de resultaten van Express zullen naar verwachting aanzienlijk hoger zijn dan de niveaus van 2009, hoewel dit getemperd kan worden door een aanhoudende druk op de yield en kosteninflatie. De volumes en de resultaten van Post zullen naar verwachting lager zijn dan de niveaus van 2009. TNT zet zijn focus op kosten en kasstroom voort."
Toelichting CEO Peter Bakker
"TNT maakt goede vorderingen met de implementatie van Vision 2015. Hoewel TNT aanneemt dat de handelsomgeving in 2010 bescheiden zal verbeteren, het wereldwijde economische herstel blijft kwetsbaar. Een aanhoudende focus op kosten en cash blijft dan ook geboden.”
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39