Beleggers maken pas op de plaats

Max Steenwijk - 3 mei 2010, 08:55

beleggers_maken_pas_op_de_plaatsOp Beursplein 5 wordt de hulp aan Griekenland enerzijds ontvangen als positief, maar anderzijds zijn beleggers hierdoor ook voorzichtiger. TNT verraste de markt door beter dan verwachte cijfers te presenteren.

De beurs van Amsterdam opent naar verwachting met een licht verlies . Beleggers zijn evenwel blij dat de hulp aan Griekenland inmiddels is opgelopen tot een bedrag van 110 miljard euro. Voorbeurs kwam TNT met cijfers over het eerste kwartaal en die waren beter dan analisten hadden verwacht. DSM , Boskalis en SBM Offshore presenteerden nieuwe opdrachten en Corio kondigde de koop van een winkelcentrum in Rome aan.



TNT verrast analisten

TNT heeft over de eerste drie maanden van 2010 een omzet geboekt van 2,75 miljard euro. Dit is flink meer dan analisten geraadpleegd door ABM Financial News hadden verwacht. Zij rekenden op een bedrag van 2,55 miljard euro, waar dit een jaar eerder nog 2,44 miljard was. Het bedrijfsresultaat liep op tot 251 miljoen euro en de nettowinst kwam uit op 143 miljoen euro.



Slotstanden Wall Street

Wall Street is vrijdag flink lager gesloten. De Dow Jones-index verloor 1,4 procent op 11.009 punten en de S&P daalde met 1,7 procent tot 1.187 punten. De Nasdaq verloor zelfs meer dan 2,0 procent op 2.461 punten. De beurs van New York sloot hiermee de slechtste week sinds dit jaar af. Uiteraard speelde Griekenland een belangrijke rol, maar ook de downgrade voor Portugal en Spanje kende zijn uitwerking. Over heel april wonnen de drie indexen evenwel flink.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

 

 

Nieuws

Uitzenduren Nederland dalen in eerste kwartaal

Uitzenduren daalden voor het derde kwartaal op rij.

12 minuten geleden - Lees verder

Monti wil Duitsland overtuigen van belang eurobonds

Volgens Monti heeft Duitsland er geen belang bij indien een land uit de euro stapt.

17 minuten geleden - Lees verder

Capital Research and Management Company meldt stemrecht in Cor Laboratories

Het gaat om een stemrecht van 9,71 procent.

35 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: hogere opening AEX

Air France-KLM en Logica sterkste stijgers.

37 minuten geleden - Lees verder

Mecom meldt groter belang in Wegener

Het belang in Wegener werd met ruim 10 procent uitgebreid.

58 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 294,11 0,70% 2,03 292,08
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 479,26 0,77% 3,68 475,58