Arne Petimezas - 28 mei 2010, 10:36
Op de AEX genoteerde vastgoedaandelen zijn vanochtend in trek na een adviesverhoging door ING. Olie gerelateerde aandelen behoren daarentegen tot de sterkste dalers.
Het Damrak profiteert vanochtend van de rally donderdag op Wall Street. Beleggers op de beurs van New York haalden gisteren opgelucht adem nadat China ontkende van plan te zijn euro-obligaties van de hand te doen. De AEX stijgt 0,5 procent op 322,72 punten, in lijn met de openingsstand van vanochtend. Op de andere beurzen van Europa worden eveneens lichte winsten geboekt. De CAC, DAX en FTSE staan rond de 0,5 procent hoger.
Stijgers en dalers
Beleggers kregen vanochtend een groot aantal nieuwe taxaties van analisten voorgeschoteld. Analisten van ING verhoogden het advies van zowel Corio als Wereldhave van Hold naar Buy. Wereldhave is met een stijging van 3,2 procent koploper op de AEX. Op de tweede plaats staat Corio met 2,9 procent winst. Unilever mag eveneens op veel interesse rekenen na een adviesverhoging door UBS. Het aandeel van de voedingsmiddelenproducent stijgt 1,7 procent. Andere sterke stijgers op de AEX zijn Air France-KLM met 1,8 procent en ASML met 1,5 procent. De producent van chipmachines lift mee op de winst van de halfgeleiderindex SOXX gisteravond van meer dan 5 procent. Bij de midkapfondsen gaat BinckBank met een winst van 2,8 procent aan kop na een adviesverhoging door RBS.
Olie gerelateerde aandelen voeren vanochtend de verliezers aan. Fugro daalt 0,9 procent en SBM Offshore verliest 0,8 procent. Beleggers reageren weinig positief op de overname van het Amerikaanse aardgasbedrijf East Resources door Shell. De Wall Street Journal meldde vanochtend zonder bronnen te noemen dat Shell het Amerikaanse bedrijf voor 5 miljard dollar overneemt. Het aandeel van de olie- en gasmaatschappij verliest 0,4 procent. Vopak vormt vanochtend echter een uitzondering op de trend en wint 0,8 procent.
Hekkensluiter op het Damrak is Pharming met een verlies van meer dan 20 procent op 0,31 euro nadat het aandeel van het biotechbedrijf afgelopen dagen met grote sprongen vooruit ging. Vanochtend reageren beleggers echter teleurgesteld op de details van de emissie. Pharming zette de prijs van de aandelen op 0,12 euro. Tot nog toe had de emissie 5,5 miljoen euro opgeleverd.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39