Beursupdate: AEX zakt weg naar kleine winst

Arne Petimezas - 24 mei 2010, 10:44

beursupdate_aex_zakt_weg_naar_kleine_winstHet Damrak heeft in navolging van de andere Europese beurzen de winst zien verdampen. Sterkste stijger vanochtend is ReedElsevier na een upgrade door UBS.

De AEX is in de ochtendhandel in navolging van de andere beurzen van Europa weggezakt. De hoofdindex van het Damrak wint 0,1 procent op 313,5 punten nadat vrijdag werd gesloten met een verlies 0,5 procent en er op weekbasis meer dan 7 procent werd ingeleverd. Op de andere Europese beursvloeren is de Dax in het rood beland. De index levert 0,3 procent in. De FTSE en de CAC zijn weggezakt naar winsten van respectievelijk 0,1 en 0,4 procent.

 

Europa kan vanochtend geen steun vinden in Futures van Wall Street. De opening indicator van de belangrijkste indices van de beurs van New York wijst op een verlies van 0,8 procent .


De euro/dollar is vanochtend weer gedaald naar de 1,24 range nadat de Spaanse centrale bank dit weekend een kleine spaarbank, CajaSur, overnam. Vrijdag profiteerde de euro nog van het akkoord in de Bondsdag en de Bondsraad over de Duitse deelname aan het noodpakket voor de eurozone.

 

Stijgers en dalers

Reed Elsevier is de sterkste stijger op de AEX nadat de Zwitserse grootbank UBS het koersdoel van de uitgever opschroefde. Wolters Kluwer wint 0,1 procent in het kielzog van ReedElsevier. Philips en Unilever stijgen beide 0,8 procent. KPN profiteert met een winst van 0,2 procent van een adviesverhoging door Barclays. Op de AMX is Mediq met een winst van 2,4 procent koploper.

 

BinckBank is het slachtoffer van winstnemingen. Vanochtend opende Binck 3,4 procent hoger nadat de broker vrijdag nabeurs bekendmaakte dat het de serviceprovider en depotbank van Petercam is geworden. Van de winst is nog geen 0,1 procent overgebleven.


Randstad is met een verlies van 3,1 procent hekkensluiter op de AEX. USG People wordt meegesleurd in de val van Randstad en levert 1,3 procent in. Air France-KLM is vanochtend evenmin in trek bij beleggers. De luchtvaartmaatschappij daalt 1,5 procent. Vanochtend zijn werknemers van British Airways toch gaan staken.

 

Correctie: winst KPN is 0,2 procent, geen 2,4 procent.

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Franse politiek bemoeit zich met reorganisatie van Air France

Franse minister wil dat gedwongen ontslagen worden vermeden.

8 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: opkomende markten Philips tegenvallend

Een verlaging van de verwachtingen voor opkomende markten door Philips zijn volgens ABN AMRO een tegenvaller.

9 minuten geleden - Lees verder

Damrak opent licht lager, focus blijft op eurozone

AEX futures staan licht in het rood waarbij zorgen over de eurozone crisis de handel blijven domineren.

14 minuten geleden - Lees verder

Shell mogelijk betrokken bij Russisch Shtokman project

Gazprom behoudt een belang van 51 procent in het project.

31 minuten geleden - Lees verder

Deflatie blijft probleem in Japan

Exclusief voedsel en energie daalden consumentenprijzen in april met 0,3 procent.

36 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,08 1,01% 2,92 289,16
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,58 0,75% 3,54 472,04