Nederlandse consumenten geven mee uit

Max Steenwijk - 21 mei 2010, 09:57

Consumptieve uitgaven stegen in maart met 0,8 procent. Er werden vooral meer auto's verkocht.

Voor het eerst in ruim een jaar is de consumptie van huishoudens weer toegenomen, meldt het CBS. In maart werd 0,8 procent meer besteed dan in maart 2009. Aan goederen werd 1,7 procent meer uitgegeven. Er werden met name meer duurzame goederen gekocht. De bestedingen aan diensten waren gelijk aan die in maart 2009. De consumptiecijfers zijn gecorrigeerd voor prijsveranderingen en veranderingen in de samenstelling van koopdagen.


Aan duurzame goederen werd in maart 5,5 procent meer uitgegeven dan een jaar eerder. Deze forse groei volgt op een periode van anderhalf jaar waarin de uitgaven aan deze goederen flink lager waren. De autoverkopen waren begin dit jaar al toegenomen, maar in maart werden er veel meer auto’s gekocht dan een jaar eerder. Daarnaast werd er in maart ook meer besteed aan schoeisel, kleding en huishoudelijke artikelen en apparaten. De uitgaven aan woninginrichting daarentegen waren wat lager.


De uitgaven aan voedings- en genotmiddelen namen iets toe. De verkoop van brandstoffen was in maart lager dan een jaar eerder.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Franse politiek bemoeit zich met reorganisatie van Air France

Franse minister wil dat gedwongen ontslagen worden vermeden.

3 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: opkomende markten Philips tegenvallend

Een verlaging van de verwachtingen voor opkomende markten door Philips zijn volgens ABN AMRO een tegenvaller.

4 minuten geleden - Lees verder

Damrak opent licht lager, focus blijft op eurozone

AEX futures staan licht in het rood waarbij zorgen over de eurozone crisis de handel blijven domineren.

9 minuten geleden - Lees verder

Shell mogelijk betrokken bij Russisch Shtokman project

Gazprom behoudt een belang van 51 procent in het project.

26 minuten geleden - Lees verder

Deflatie blijft probleem in Japan

Exclusief voedsel en energie daalden consumentenprijzen in april met 0,3 procent.

31 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.