ABN Amro boekt meer winst, Fortis in de zwarte cijfers

Arne Petimezas - 20 mei 2010, 08:17

ABN Amro zag de winst meer dan verdubbelen tot 178 miljoen euro. Fortis boog een klein verlies om in een nettowinst van 73 miljoen euro.

ABN Amro heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij lagere kredietverliezen. Dat meldt de staatsbank vanochtend in een persbericht. Over de eerste drie maanden van het jaar steeg de nettowinst tot 178 miljoen euro van 87 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Kredietverliezen en andere risico-voorzieningen namen afgelopen kwartaal af tot 45 miljoen euro, een daling van 82 procent. Het operationeel resultaat van ABN Amro viel terug tot 315 miljoen euro van 378 miljoen euro vanwege hogere kosten. De toegenomen kosten werden mede veroorzaakt door reorganisatiekosten, aldus de bank.


Fortis Bank Nederland kwam afgelopen kwartaal in de zwarte cijfers uit dankzij hogere baten bij gelijkblijvende kosten en lagere kredietverliezen. Fortis, dat naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar in ABN Amro opgaat, boekte een nettowinst van 73 miljoen euro, tegenover een nettoverlies van 6 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2009.


De kern Tier 1 kapitaalpositie van Fortis Bank Nederland stond aan het einde van het eerste kwartaal op 12,3 procent (ABN Amro: 10,9 procent).


ABN Amro meldt dat de totale blootstelling aan de PIIGS-landen samen met Fortis uitkomt op 4,5 miljard euro. Daarvan komt 1,5 miljard euro voor rekening van Griekenland.

 

CEO Gerrit Zalm zei naar aanleiding van de kwartaalcijfers dat de verkoop van HBU en IFN Finance aan Deutsche Bank een verlies in het tweede kwartaal oplevert van 800 tot 900 miljoen euro. Daarnaast zal er in het tweede kwartaal een reorganisatielast zijn van 475 miljoen euro, aldus Zalm. Verder zei de CEO te rekenen op hogere kredietverliezen in het tweede kwartaal ten opzichte van de eerste drie maanden van het jaar.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Deflatie blijft probleem in Japan

Exclusief voedsel en energie daalden consumentenprijzen in april met 0,3 procent.

4 minuten geleden - Lees verder

Consumentenvertrouwen Duitsers onveranderd voor juni

Na een opwaartse herziening voor mei bleef het cijfer voor juni stabiel.

10 minuten geleden - Lees verder

Rabobank prepareert zich voor uitbreiding in Amerika

De bank wil inspelen op de grote financieringsbehoefte van boeren in het Middenwesten.

27 minuten geleden - Lees verder

Nieuwe Steen stelt interim dividend vast

Nieuwe Steen stelt een keuze dividend voor van 0,26 euro per aandeel.

32 minuten geleden - Lees verder

Prins Bernhard van Oranje-Nassau stopt bij Antonov

Na circa een jaar treedt de Prins terug als director bij de producent van versnellingsbakken.

32 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.