Winst ING flink hoger dan verwacht

Arne Petimezas - 12 mei 2010, 07:23

winst_ing_flink_hoger_dan_verwachtING heeft in het eerste kwartaal een nettowinst geboekt van 1,3 miljard euro, 300 miljoen euro meer dan voorspeld. Vooral de bankactiviteiten presteerden afgelopen kwartaal boven verwachting.

ING heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dan verwacht dankzij beter dan voorspelde resultaten van de Bank divisie en lagere afwaarderingen en voorzieningen voor slechte leningen. Over de eerste drie maanden van het jaar steeg het onderliggende resultaat voor belastingen van de bankactiviteiten tot 1.278 miljoen euro van 769 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Analisten geraadpleegd door ABM Financial News hadden gerekend op een resultaat van 722 miljoen euro. Het onderliggend resultaat van het onderdeel Insurance was 269 miljoen euro van 954 miljoen euro negatief in het eerste kwartaal van vorig jaar (consensus analisten: 272 miljoen euro).


Afwaarderingen bedroegen afgelopen kwartaal 181 miljoen euro, flink lager dan in voorgaande kwartalen en beduidend lager dan de 502 miljoen euro waar analisten van uit gingen. (Q1 2009: 1.470 miljoen euro; Q3: 882 miljoen euro; Q4: 992 miljoen euro). ING legde 497 miljoen euro op zij voor slechte leningen, tegenover 590 miljoen euro verwacht door analisten (Q1 2009: 772 miljoen euro; Q3: 662 miljoen euro; Q4: 686 miljoen euro).


ING boog afgelopen kwartaal een nettoverlies van 793 miljoen euro een jaar geleden om in een nettowinst van 1.326 miljoen euro, beduidend hoger dan de verwachte bottom line van 1.006 miljoen euro. De winst werd positief beïnvloed door de verkoop van Aziatische en Zwitserse private banking activiteiten, wat uiteindelijk 403 miljoen euro opleverde. De onderliggende nettowinst steeg tot 1.018 miljoen euro van een verlies van 236 miljoen euro.

 

CEO Jan Hommen sprak van “bemoedigende resultaten” en merkte op dat de inkomsten van de divisie Banking terug zijn op het niveau van voor de crisis. Daarnaast is de ratio tussen opbrengsten en kosten, exclusief afwaarderingen, teruggebracht tot 53,5 procent, aldus Hommen. Risicokosten voor leningen aan bedrijven in de Benelux bleven echter hoog vanwege de zwakke economische omstandigheden.


Over de verzekeringsactiviteiten voegde de CEO toe verkopen op kwartaalbasis met meer dan 20 procent zijn gestegen en in lijn zijn met het eerste kwartaal van 2009.


De bank-verzekeraar gaf geen outlook af.

 

Update: toegevoegd uitspraken CEO.

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Beursagenda vrijdag 25 mei 2012

Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen. 

25 minuten geleden - Lees verder

Wall Street sluit verdeeld

wall_street_sluit_verdeeld-21De markt vond steun in uitspraken van de Italiaanse premier Mario Monti over het blijven van Griekenland in de eurozone.

Gisteren - Lees verder

Beursupdate: AEX op Wall Street

ING was de grootste daler met een verlies van 0,5 procent.

Gisteren - Lees verder

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

Gisteren - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
ING GROEP toevoegen aan uw watchlist 4,81 2,12% 0,10 4,71