Max Steenwijk - 10 mei 2010, 07:34
De afgelopen handelsweek pakte zeer negatief uit. De Dow verloor bijna 6 procent aan waarde. Vooral op donderdag zorgde paniek voor een enorme correctie op Wall Street.
Wall Street is vrijdag lager gesloten. De verliezen waren te overzien. De Dow Jones verloor 1,3 procent op 10.380 punten en de S&P 1,5 procent op 1.111 punten. De Nasdaq deed het het een stapje slechter met 2,3 procent verlies op 2.266 punten. Beleggers vrezen de problemen in Griekenland en de kans dat deze overslaan naar andere landen. Vooral Spanje geldt in deze als hoofdverdachte. Om rust te creëren op de internationale beursvloeren werd er dit weekend hard gewerkt door de EU-lidstaten om een noodplan in het leven te roepen. Zondag werd het noodfonds ter waarde van 500 miljard euro gepresenteerd. Nederland draagt zo'n 26 miljard euro bij aan het fonds. In Azie reageren de beurzen vooralsnog positief.
Paniekreactie
In de afgelopen handelsweek moest de Dow 5,7 procent aan waarde prijsgeven. De S&P leed 6,4 procent verlies en de Nasdaq viel zelfs 8 procent naar beneden. Donderdag ging het helemaal mis op Wall Street. Op een gegeven moment stond de Dow zelfs bijna 10 procent lager. De oorzaak van de paniek lijkt een combinatie te zijn geweest van een paniekreactie die werd versterkt door enkele fouten in het systeem en in orders die verkeerd werden ingelegd. Zo zou een handelaar zich bij een verkoopopdracht voor Procter & Gamble een aantal nullen hebben vergist waardoor het fonds binnen een minuut 20 dollar aan waarde verloor.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39