Robert du Bois - 10 mei 2010, 09:45
De problemen in Griekenland en het besmettingsgevaar voor andere Europese lidstaten zorgden donderdag voor een dieptepunt op de internationale handelsvloeren. Fugro, Arcadis en Ten Cate kwamen met cijfers.
De Amsterdamse beurs heeft een uitermate slechte week achter de rug. De AEX kwam vrijdag op het laagste niveau sinds november 2009 uit. Beleggers maken zich grote zorgen om de schuldpositie van diverse Europese lidstaten. Griekenland lijkt met een bedrag van 110 miljard euro inmiddels uit de gevarenzone, maar andere landen zouden op korte termijn ook wel eens kunnen aankloppen voor steun. Portugal en Spanje worden veelvuldig genoemd, waarbij vooral die laatste een serieuze bedreiging vormt voor de stabiliteit van de euro. Om die reden hebben de lidstaten dit weekend een noodfonds opgetuigd ter waarde van 500 miljard euro. Dit wordt door het IMF, indien noodzakelijk, met nog eens 220 miljard euro uitgebreid.
Fugro ziet omzet terugvallen
Fugro heeft de omzet in het eerste kwartaal met 10 procent zien dalen. In de laatste maand van het kwartaal was er sprake van aantrekkende activiteit en een toename van de waarde van de order backlog van 13 procent in het laatste half jaar. Voor de eerste helft van 2010 rekent Fugro op een omzet van rond de 950 miljoen euro (Q1 2009: 1.035 miljoen euro) en een nettowinst van 95 miljoen euro (2009: 112 miljoen euro). Daardoor daalt de nettowinstmarge naar verwachting met 0,9 procentpunt tot 10 procent.
Arcadis dankt omzetstijging aan overname Malcolm Pirnie
Arcadis heeft in het eerste kwartaal de omzet zien stijgen dankzij de overname van Malcolm Pirnie, terwijl de nettowinst minder hard toenam dan verwacht. De omzet van het ingenieurs- en adviesbureau steeg tot 448 miljoen euro van 418 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2009. De omzetstijging was iets minder sterk dan verwacht. Vijf analisten geraadpleegd door ABM Financial News rekenden op een omzet van 456 miljoen euro. Arcadis had de omzetgroei te danken aan de overname van Malcolm Pirnie. De autonome omzetgroei was 8 procent negatief, veel meer dan de verwachte afname van 3,6 procent.
Eerste tekenen van herstel voor Ten Cate
Ten Cate heeft in het eerste kwartaal een hoger resultaat, maar de omzet is daarentegen afgenomen. Dit is conform de verwachting van door ABM Financial News geraadpleegde analisten. De omzet liet terug van 194 naar 192 miljoen euro en de EBITA bedroeg 8,0 miljoen euro tegen 6,3 miljoen een jaar eerder. De omzetdaling werd volgens de onderneming voor een belangrijk veroorzaakt door timing issues ten aanzien van de aanschaf van legeruniformen door het Amerikaanse leger. Aandeelhouders zetten het fonds dinsdag 4,6 procent lager.
Slotstand
De AEX sloot de week af op een stand van 312,35 punten, tegen 345,91 een week eerder. Hiermee kwam het weekverlies uit op een ongekende 9,7 procent.
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39