Arne Petimezas - 30 april 2010, 11:34
Zowel de Hang Seng als de Nikkei profiteerden vandaag van de rust rond de Europese schuldproblematiek.
De Nikkei is vandaag hoger gesloten nadat de yen verzwakte en de Europese schuldproblematiek wat tot rust is gekomen. De belangrijkste graadmeter van de beurs van Tokio eindigde 1,21 procent hoger op 11.057,40 punten. Daarmee sloot de Nikkei de maand april af met een verlies van zo'n 0,3 procent.
Sterke stijgers op de beurs van Tokio was onder NEC met pus 2,3 procent nadat de winstverwachting van het elektronica-conglomeraat de voorspellingen van analisten overtrof. Central Japan Railway Company won 6,7 procent na een broker upgrade en exporteurs als Canon zagen de koers met 1,9 procent stijgen dankzij de zwakkere Japanse valuta.
De yen zakte vandaag in ten opzichte van de dollar nadat de Bank of Japan bekend maakte de rente ongewijzigd te laten. Daarnaast liet de centrale bank weten nieuwe stimulerende maatregelen te overwegen, zonder verdere details te noemen.
Japan, dat al twee decennia geteisterd wordt door hardnekkige deflatie, zag in maart de consumentenprijzen met 1,2 procent dalen op jaarbasis. De BoJ voorspelt voor april een kerninflatie van 0,5 procent negatief. Uit andere macrocijfers vandaag bleek dat de Japanse werkloosheid in maart was opgelopen van 4,9 procent tot 5,0 procent.
Op de beurs van Hong Kong is de Hang Seng vandaag 1,59 procent hoger gesloten op 21.108,59 punten. Ook de handel in Hong Kong profiteerde van de luwte in de Europese schuldproblematiek. De Hang Seng sloot de maand af met een verlies van 2,2 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39