Max Steenwijk - 29 april 2010, 08:03
Omzet en bedrijfsresultaat verbeterden wel. De schuldpositie van het bedrijf werd daarbij flink teruggebracht door verkoop Tree of Life en een aandelenuitgifte.
Wessanen heeft in de eerste drie maanden van 2010 een omzet geboekt van 172,6 miljoen euro, een toename van 2,5 procent ten opzichte van de 168,5 miljoen euro uit het eerste kwartaal van 2009. Het bedrijfsresultaat nam toe tot 6,4 miljoen euro dankzij een hoger resultaat bij ABC en Frozen Foods en lagere niet-gealloceerde kosten, aldus de onderneming. De EBITDA steeg van 1,9 naar 9,8 miljoen euro. Wessanen boekte evenwel nog altijd een verlies, van 4,8 miljoen euro. Dit was in dezelfde periode een jaar eerder nog een verlies van 3,3 miljoen euro.
Toelichting CEO Frank Koffrie
De situatie bleef ook in de eerste maanden van 2010 moeilijk, aldus Koffrie. De CEO wijst op een laag consumentenvertrouwen, hevige concurrentie en aanhoudende druk van private labels. Desondanks boekte Wessanen in alle segmenten omzetgroei. Als gevolg van de verkoop van Tree of Life en een aandelenuitgifte wist Wessanen de nettoschuld te verlagen (tot 66 miljoen euro), zo besluit Koffrie.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93