Beursupdate: AEX kabbelt door de ochtendhandel
De AEX slingert vanochtend rond het slot van gisteren nadat beleggers veel kwartaalcijfers te verteren krijgen. Unilever is vanochtend een sterke stijger nadat het bedrijf goede kwartaalcijfers bekend maakte.
De AEX beweegt in de ochtendhandel rond het slot van woensdag nadat Unilever sterke kwartaalcijfers presenteerde terwijl beleggers teleurgesteld reageerden op de prestaties van ArcelorMittal. Tegen de klok van elf wint de AEX 0,3 procent op 345,6 punten. De andere beurzen van Europa slingeren eveneens rond het slot van gisteren. In Londen wint de FTSE 0,4 procent. De CAC en de DAX staan beide rond de 0,3 procent hoger.
Vanochtend is de schuldproblematiek van onder andere Griekenland weer naar de achtergrond geschoven nadat gisteren kort voor sluit de ratingverlaging van Spanje de Europese beurzen verder in het rood drukten.
ECB-gouverneur Axel Weber zei vanochten dat er geen andere acceptabele oplossing voor Griekenland is behalve de bailout. Volgens Weber moet er snel gehandeld worden om te voorkomen dat het Griekse probleem overslaat naar andere euro-landen met hoge schulden en grote gaten op de begroting. Gisteren liet IMF-voorzitter Dominique Strauss-Kahn zich ook in dergelijke bewoordingen uit. Kahn zei tijdens een persconferentie in Berlijn dat “elke dag die verloren gaat, een dag is waarin de situatie slechter en slechter wordt en niet alleen in Griekenland, maar ook in de EU.” EU-president Herman van Rompuy heeft een EU-top op 10 mei gezet om de noodhulp aan Griekenland te kunnen implementeren.
De kosten om Grieks schuldpapier te verzekeren voor bankroet namen vandaag af, aldus Markit. De spread op Credit Default Swaps (CDS) nam af met 35 basispunten tot 685 basispunten. Spreads waren dinsdag opgelopen tot 900 basis punten nadat Standard & Poor's Griekse staatsobligaties waardeerde als 'junk.'
Kwartaalcijfers
Vanochtend kwamen grote Europese bedrijven als Banco Santander, BASF en Siemens met verdeelde kwartaalcijfers. Santander boekte 2,2 miljard euro nettowinst in het eerste kwartaal, 100 miljoen euro meer dan verwacht. De nettowinst van Siemens steeg tot 1,5 miljard euro van 1,0 miljard euro. Beleggers beloonden het Duitse conglomeraat met een koersstijging van een half procent. Chemieconcern BASF zag in het eerste kwartaal de nettowinst bijna verdriedubbelen tot 1 miljard euro, flink meer dan analisten hadden verwacht. Desondanks leverde het aandeel 2,5 procent in.
Stijgers en dalers
Unilever is met een winst van 3,4 procent koploper op het Damrak nadat het voedingsmiddelenconcern in het eerste kwartaal meer winst en omzet boekte dan verwacht. Het bedrijf was pessimistisch over de economische vooruitzichten en gaf een sombere outlook. Analist Richard Withagen merkte echter op dat de verwachtingen van vandaag in essentie niet verschillen van wat CEO Paul Polman begin dit jaar zei. Andere sterke stijgers op de AEX zijn KPN met 2,3 procent en Heineken, TomTom en Fugro met allen 1,2 procent. Analist Martijn den Drijver meldde vanochtend dat TomTom een overnamekandidaat is voor HP. Gisteren nam het Amerikaanse conglomeraat het gehavende Palm over.
Bij de Midkapfondsen gaat Wessanen met plus 2,1 procent aan kop nadat het verlies in het eerste kwartaal kleiner bleek te zijn dan verwacht. Nieuwe Steen wint 2,3 procent nadat het weer een positief beleggingsresultaat boekte in het eerste kwartaal.
Beleggers reageren teleurgesteld op de cijfers van ASMi, dat bekendmaakte dat het eerste kwartaal met winst is afgesloten. Het aandeel levert 6,4 procent in. Sterke dalers op de AEX zijn ArcelorMittal met 1,7 procent en Randstad met 1,5 procent. De staalreus boekte in het eerste kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel echter tegen. Voor het tweede kwartaal rekent het bedrijf op een stijging van de EBITDA van 1,2 miljard euro naar tussen de 2,8 en 3,2 miljard euro.
Update 12:06: toegevoegd spreads op Griekse CDS.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39
Nieuws
Wall Street sluit verdeeld
De markt vond steun in uitspraken van de Italiaanse premier Mario Monti over het blijven van Griekenland in de eurozone.
Beursupdate: AEX op Wall Street
ING was de grootste daler met een verlies van 0,5 procent.
Gisteren - Lees verderAir France stopt met verlieslatende vluchten
Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.
Gisteren - Lees verderSpyker geeft converteerbare obligatie uit
Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.
Gisteren - Lees verderHerstel op Damrak
Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.
Gisteren - Lees verderAdvertorial
Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.
Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder
