Max Steenwijk - 28 april 2010, 16:36
De omzet van de toeleverancier van de chipindustrie neemt flink toe. Aan de winst droegen vooral de back-end activiteiten bij.
Om middernacht presenteert ASMi de cijfers over het eerste kwartaal van 2010. Op 29 april volgt er dan een conference call. Victor Bareno, analist bij SNS Securities, denkt dat ASMi een (geschoond) bedrijfsresultaat van 49,3 miljoen euro presenteert. Dit is inclusief enkele eenmalige posten van in totaal 10 miljoen euro. Het betreft hier herstructureringskosten en verlies op de terugkoop van obligagties. De nettowinst zet Bareno op 2,5 miljoen euro bij een omzet van 234,3 miljoen euro.
Divisies
Voor de front-end activiteiten denkt Bareno dat de prestaties vergelijkbaar zullen zijn met die over het vierde kwartaal. Dat wil zeggen een omzet van 54 miljoen euro en een operationeel verlies van 6 miljoen euro. De analist rekent er evenwel op dat later dit jaar de vraag naar de front-end toeneemt. Voor de bank-end activiteiten rekent Bareno op een omzet van 180 miljoen euro bij een operationele winst van 55 miljoen euro.
Vierde kwartaal
ASM International boekte over de laatste drie maanden van het afgelopen jaar een omzet van 201,9 miljoen euro, 12 procent meer dan in het voorgaande kwartaal en zelfs 34 procent meer op jaarbasis. Zowel de Front-end als de Back-end activiteiten presteerden beter. Ondanks de omzettoename boekte ASMi toch een verlies. De toeleverancier aan de chipindustrie verloor 11,7 miljoen euro. Voor het eerste kwartaal van 2010 meende ASMi dat de Front-end activiteiten gelijk blijven presteren als in het vierde kwartaal. Voor de Back-end activiteiten sprak ASMi van een robuust eerste kwartaal in 2010.
Koersdoel
Victor Bareno hanteert een koersdoel van 25,00 euro en een Kopen advies. Kort voor het sluiten van de beurs op woensdag noteert het fonds op 20,50 euro. Ruim 2 procent lager dan de slotkoers van dinsdag. Niet alleen ASMi verliest, vrijwel alle fondsen in de midkap staan in het rood en de index zelf verliest 2,1 procent.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39