Damrak lager van start

Arne Petimezas - 22 april 2010, 08:40

damrak_lager_van_start-10De AEX doet tijdens de opening een stapje terug nadat Wall Street vlak sloot en de Aziatische beurzen in het rood eindigden.

De AEX gaat lager van start nadat Wall Street gisteren vlak sloot op een dag met een groot aantal kwartaalcijfers. Daarnaast is de Nikkei vandaag met een verlies van 1,27 procent onder de 11.000-puntengrens gekomen. De slotstand was 10.949,09 punten.


Futures van de AEX staan rond de klok van half negen twee tiende procent in het rood. Gisteren sloot de AEX met een verlies van 0,34 procent op 353,66 punten.


Vandaag staan een groot aantal macrocijfers uit de eurozone op de agenda. Markit komt met de inkoopmanagersindexen en de Europese Commissie maakt het consumentenvertrouwen voor april bekend. Eurostat maakt de cijfers over de begrotingstekorten bekend. Uit de VS komen de eerste steunaanvragen en de bestaande huizenverkopen.


Vlak slot Wall Street


Wall Street is woensdag vrijwel onveranderd ten opzichte van dinsdag gesloten. Enerzijds waren er beter dan verwachte kwartaalcijfers van bijvoorbeeld Apple, Morgan Stanley en Manpower, anderzijds werden er tegenvallende vooruitzichten afgegeven door bedrijven uit de gezondheidszorg, waaronder Abbott. Ook Yahoo stelde, ondanks de vooruitgang die werd geboekt, teleur. Beleggers konden moeilijk een keuze maken en besloten een pas op de plaats te maken. Nabeurs kregen beleggers nog wat meer tegenvallende vooruitzichten, waaronder die van chipproducent Qualcomm en Ebay, voor de kiezen. Ebay maakte in de eerste drie maanden van dit jaar meer winst dan verwacht, maar de verwachte winst over het tweede kwartaal is licht lager dan waarop Wall Street hoopte.


De Dow Jones-index won 0,1 procent op 1.125 punten en de S&P verloor 0,1 procent op 1.206 punten. De Nasdaq won 0,2 procent en sloot daarmee op 2.505 punten. De techindex werd ondermeer geholpen door een koerswinst van Apple van meer dan 6 procent. Het aandeel tikte woensdag een all-time high aan van 260,25 dollar.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Wall Street sluit verdeeld

wall_street_sluit_verdeeld-21De markt vond steun in uitspraken van de Italiaanse premier Mario Monti over het blijven van Griekenland in de eurozone.

Gisteren - Lees verder

Beursupdate: AEX op Wall Street

ING was de grootste daler met een verlies van 0,5 procent.

Gisteren - Lees verder

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

Gisteren - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

Gisteren - Lees verder

Herstel op Damrak

Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,58 0,75% 3,54 472,04