Beursblik: DSM mikt op Deense overname

Robert du Bois - 20 april 2010, 11:08

Christian Hansen lijkt, mede door de op handen zijnde beursgang, een ideale overnamekandidaat voor het Nederlandse AEX-fonds.

Volgens analisten is Christan Hansen de ideale overnameprooi voor DSM. Tot deze conclusie kwam ANP-Reuters nadat diverse analisten waren geraadpleegd. Op dit moment heeft DSM voldoende kapitaal te besteden om een dergelijke overname te kunnen doen. Naar schatting is de Deense voedingsingrediëntenspecialist Christian Hansen zo'n 2 miljard euro waard. DSM dat op zoek is naar versterkingen voor zijn takken Nutrition en Performance Materialsis met deze overname 'in een keer klaar', aldus de analisten. De huidige eigenaar van het Deense bedrijf is de Franse durfinvesteerder PAI, dat overweegt om Christian Hansen naar de beurs te brengen.

 

Naast Christian Hansen wijzen de geraadpleegde analisten ook op Sytec uit Amerika, zo valt te lezen in DFT. Met een beurswaarde van 1,8 miljard euro circa even duur als het Deens bedrijf. De kans dat DSM -met de goed gevulde kas- zelf overnameprooi wordt, is volgens de analisten klein. Uitsluiten doen zij echter niet.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Wall Street sluit verdeeld

wall_street_sluit_verdeeld-21De markt vond steun in uitspraken van de Italiaanse premier Mario Monti over het blijven van Griekenland in de eurozone.

Gisteren - Lees verder

Beursupdate: AEX op Wall Street

ING was de grootste daler met een verlies van 0,5 procent.

Gisteren - Lees verder

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

Gisteren - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

Gisteren - Lees verder

Herstel op Damrak

Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
DSM KON toevoegen aan uw watchlist 39,31 0,15% 0,06 39,25