Bank of Ireland gaat onderdelen afstoten

Arne Petimezas - 16 april 2010, 13:00

Bank of Ireland zal een aantal activiteiten afstoten in ruil voor goedkeuring van de Europese Commissie voor staatssteun.

Bank of Ireland gaat een aantal onderdelen verkopen in ruil voor goedkeuring van de Europese Commissie voor de verkregen staatssteun. Dat meldt Marketwatch. Bank of Ireland. De bank zet waarschijnlijk onder andere New Ireland Assuarance, Bank of Ireland Asset Management, ICS Building Society en de Amerikaanse valuta-acitiviteiten in de etalage. Daarnaast worden ook de Britse hypotheekactiviteiten afgestoten. Naast de verkopen is Bank of Ireland door de Commissie verplicht uitbetalingen aan aandeelhouders en andere investeerders te beperken.


De Ierse staat nam naar aanleiding van de kredietcrisis een direct belang van 16 procent in het gewone aandelenkapitaal van de bank en nog eens een belang van 25 procent door middel van  preferente aandelen. Daarnaast mocht Bank of Ireland slechte activa overhevelen naar National  Asset Management Agency, een zogenoemde Bad Bank.

 

Ierland is zwaar getroffen door de kredietcrisis. Het land zag de vastgoedzeepbel leeglopen, met grote gevolgen voor banken en vastgoedbedrijven.

 

ING

Andere banken die als gevolg van de staatssteun moesten inkrimpen, waren onder andere RBS, Lloyds en ING. ING moest vorige jaar de verzekeringsactiviteiten afstoten.


Bank of Ireland verwacht halverwege het jaar een definitieve uitspraak van de Europese Commissie.


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Wall Street sluit verdeeld

wall_street_sluit_verdeeld-21De markt vond steun in uitspraken van de Italiaanse premier Mario Monti over het blijven van Griekenland in de eurozone.

1 uur geleden - Lees verder

Beursupdate: AEX op Wall Street

ING was de grootste daler met een verlies van 0,5 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

4 uren geleden - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

5 uren geleden - Lees verder

Herstel op Damrak

Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.

5 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.