Arne Petimezas - 16 april 2010, 13:23
Bank of America zag de winst per aandeel teruglopen vanwege oplopende verliezen bij de hypotheekactiviteiten.
Bank of America (BofA) heeft de winst in het eerste kwartaal zien dalen dankzij oplopende verliezen bij de hypotheekactiviteiten. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers van de Amerikaanse financial. In het eerste kwartaal viel de winst per verwaterd aandeel terug tot 28 dollarcent van 44 dollarcent. De nettowinst bleef stabiel op 2,8 miljard dollar, terwijl de omzet terug viel tot 32 miljard dollar van 35,8 miljard dollar.
Kredietverliezen en kapitaalratio
Slechte leningen en andere slechte activa liepen op tot 35,9 miljard dollar op 31 maart 2010 van 35,7 miljard dollar op 31 december 2009 en 25,6 miljard dollar op 31 maart vorig jaar. Slechte leningen kwamen aan het einde van het eerste kwartaal overeen met 3,69 procent van het totaal aan leningen leases en in beslag genomen vastgoed.
De Tier-1 ratio viel terug tot 7,6 procent van 7,81 procent.
Divisies
Global Card Services, de creditcard divisie, kwam in het eerste kwartaal in de zwarte cijfers met een winst van bijna 1 miljard dollar tegenover een verlies van 1,8 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. Bij de andere drie divisies (Global Banking and Markets, Global Commercial Banking en Global Wealth and Investment Management) namen de winsten eveneens toe.
Het verlies bij Home Loans and Insurance nam sterk toe. Bij de hypotheekactiviteiten zwelde het verlies aan tot 2,1 miljard dollar van 0,5 miljard dollar.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39