KasBank zet verlies om in winst
Concrete outlook voor 2010 blijft uit. Aandeelhouders kunnen dividend van 0,73 euro per aandeel tegemoet zien.
KasBank is er in 2009 in geslaagd om een negatief resultaat om te zetten in een positief resultaat. De nettowinst bedroeg 24,6 miljoen euro tegen een verlies van 39,9 miljoen een jaar eerder. De operationele winst nam met 12 procent toe tot 21,0 miljoen euro. De winst per aandeel bedroeg 1,69 euro en aandeelhouder kunnen een dividend van 0,73 euro per aandeel tegemoet zien.
De zogenoemde BIS-ratio sterkte per ultimo 2009 aan tot 24 procent, waar dit een jaar eerder nog 18 procent was. De Tier-1 ratio liep op van 15 naar 21 procent. Het zichtbaar eigen vermogen tot slot steeg met 15 procent tot 193 miljoen euro.
Toelichting Albert Röell, bestuursvoorzitter van KasBank
“Hoewel de markten nog immer fragiel zijn, biedt onze volstrekt onafhankelijke rol in de zakelijke effectendienstverlening goede aanknopingspunten voor duurzame groei in Nederland, maar ook daarbuiten in andere delen van Europa. Deze groei zal zowel bij pensioenfondsen, verzekeraars en andere institutionele beleggers plaatsvinden als in de dienstverlening aan banken en brokers”
Vooruitzichten
"De marktvolumes bevinden zich nog niet op de niveaus van voor de kredietcrisis, hetgeen blijft doorwerken in achterblijvende provisie-inkomsten. De ontwikkelingen op de financiële markten zijn onzeker, hetgeen effecten kan hebben op de rente- en belegginginkomsten. Gegeven de onzekere marktomstandigheden kan de Raad van Bestuur geen concrete resultaatverwachtingen voor 2010 uitspreken."
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39
Nieuws
ING leende niet voor drie jaar van ECB
CEO Jan Hommen zei tegenover analisten dat ING geen 3-jaars leningen van de ECB heeft afgenomen.
21 minuten geleden - Lees verderRaad van Commissarissen stapt vrijwel zeker op
De Raad van Commissarissen zou vrijwillig opstappen.
24 minuten geleden - Lees verderBeursblik: KBC Securities verlaagt koersdoel Pharming
KBC Securities verlaagt het koersdoel van 7 naar 6 eurocent bij een ongewijzigd Reduce advies.
28 minuten geleden - Lees verderBeursblik: Nutreco geeft positieve outlook af
Een analist van KBC noemt het aangekondigde vertrek van CEO Wout Dekker een verassing.
30 minuten geleden - Lees verderNederlandse inflatie stijgt in januari
De inflatie steeg vooral door de prijsstijging van benzine, gas en elektriciteit.
33 minuten geleden - Lees verderZoeken op deaandeelhouder.nl
Gerelateerde fondsen
| Naam | Laatste | Rend. | Verschil | Slot | |
|---|---|---|---|---|---|
| KAS BANK | 8,87 | 0,68% | 0,06 | 8,81 |
