Beursupdate: AEX op lichte winst
De AEX staat 0,3 procent hoger nadat Wall Street en de beurzen van Azië hoger zijn gesloten. Vanochtend is Heijmans de sterkste stijger, terwijl Wereldhave hekkensluiter is. DSM wint na het bekendmaken van de verkoop van activiteiten.
De AEX kabbelt voort met een lichte winst nadat eerder in de ochtend een nieuw jaarrecord op 346 punten werd aangetikt. Rond de klok van half elf wint de AEX op lichte volumes 0,3 procent op 344,9 punten. De winst is in lijn met die van de andere belangrijke indices van Europa. De FTSE stijgt 0,1 procent, de CAC staat 0,2 procent hoger en de DAX gaat aan kop met plus 0,5 procent.
De winsten op de Europese beursvloeren komen nadat de drie belangrijkste indices van Wall Street gisteren rond de 0,5 procent hoger sloten. Op de Aziatische beurzen bereikte de Nikkei de hoogste stand in 18 maanden tijd. Vooral grondstoffen gerelateerde aandelen deden het goed vanwege een zwakkere dollar en hogerer grondstoffenprijzen.
Futures van Wall Street wijzen op een licht hogere opening om half vier. Vanmiddag volgen nog een aantal belangrijke Amerikaanse macrocijfers. De Case Shiller huizenprijsindex wordt bekendgemaakt en The Conference Board komt met het consumentenvertrouwen.
Stijgers en dalers
Heijmans is vanochtend de sterkste stijger met plus 2,2 procent op 14,40 euro. Sinds halverwege deze maand heeft het fonds bijna 2 euro gewonnen. Bam lijkt wat uit het dal te komen waarin het bouwbedrijf is beland na de tegenvallende jaarrapportage en de claimemissie. Vanochtend wint Bam 1,9 procent. Andere sterke stijgers op de AEX zijn Boskalis met 1,2 procent en AkzoNobel en Unilever met beide 1,1 procent. KBC Securities verhoogde gisteren het koersdoel van Boskalis. Vanochtend meldde het baggerbedrijf dat 94 procent van de stukken Smit is aangemeld. Verder winnen op de midkapindex Wessanen 2,2 procent en Logica 1,8 procent. Wessanen hoorde gisteren eveneens bij de sterkste stijgers nadat uit het register van de AFM bleek dat een investeerder onlangs het belang in de voedingsmiddelenproducent heeft verdubbeld.
DSM is weer op winst komen te staan nadat het vanochtend bekend maakte twee van de drie divisies van Base Chemicals and Materials te hebben verkocht voor 310 miljoen euro. Jan van den Bossche van Petercam noemde de verkoop een “verstandigde zet”. De prijs was echter aan de lage kant, aldus de analist. DSM incasseert een verlies van 15 tot 20 miljoen euro op de verkoop. Van den Bossche merkte op dat de winstgevendheid van de verkochte activiteiten laag is.
Wereldhave is vanochtend hekkensluiter op de AEX nadat ING de adviezen en koersdoelen voor de Nederlandse vastgoedbedrijven wijzigde. Dow Jones Newswires meldt dat ING het advies van Wereldhave verlaagd heeft tot Hold van Buy. ING's sectorfavoriet Corio verliest 0,45 procent. Andere verliezers op de AEX zijn ArcelorMittal met 1,1 procent en ASML en Furgro met beide 0,8 procent. Sterkste daler op de AMX is ASMI met 1,1 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39
Nieuws
Air France stopt met verlieslatende vluchten
Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.
1 uur geleden - Lees verderSpyker geeft converteerbare obligatie uit
Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.
2 uren geleden - Lees verderHerstel op Damrak
Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.
2 uren geleden - Lees verderBeursagenda vrijdag 25 mei 2012
Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen.
3 uren geleden - Lees verderMoody's handhaaft kredietstatus Frankrijk
Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.
4 uren geleden - Lees verderAdvertorial
Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.
Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder
