NXP bereidt een beursgang voor

Robert du Bois - 29 maart 2010, 07:54

Met de emissie moet circa 1 miljard dollar worden opgehaald. De chipproducent zou nog dit jaar naar de beurs willen.

Chipfabrikant NXP heeft volgens Bloomberg interesse om een beursnotering aan te vragen. Volgens het Amerikaanse persbureau moet de beursgang van het voormalige Philips-onderdeel nog dit jaar plaatsvinden. Naar schatting kent de emissie een waarde van circa 1 miljard dollar, zo'n 750 miljoen euro. Het geld wordt gebruikt om schulden af te lossen. Overigens heeft NXP de beursgang nog niet officieel bevestigd. NXP is grotendeels eigendom van diverse investeringsmaatschappijen als KKR en AlpInvest, maar ook Philips heeft nog altijd een belang in het bedrijf.


Cijfers 2009

NXP heeft in 2009 een omzet gerealiseerd van 3,7 miljard dollar, tegen 5,4 miljard in 2008. In het vierde kwartaal werd bijna een derde van de jaaromzet behaald (1,1 miljard dollar) en ook het derde kwartaal bleek met 1,0 miljard dollar flink bij te dragen. De tweede helft van het afgelopen jaar was dus beduidend beter dan de eerste. De aangepaste EBITDA kwam over 2009 uit op 336 miljoen dollar, wat flink lager was dan de 485 miljoen in 2008. De schuld van de chipproducent werd in het afgelopen jaar met maar liefst 1 miljard dollar teruggebracht. Voor het eerste kwartaal van 2010 rekent NXP op een vlak tot licht hogere omzet.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

 

Nieuws

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

54 minuten geleden - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

1 uur geleden - Lees verder

Herstel op Damrak

Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.

2 uren geleden - Lees verder

Beursagenda vrijdag 25 mei 2012

Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen. 

3 uren geleden - Lees verder

Moody's handhaaft kredietstatus Frankrijk

Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.