Arne Petimezas - 29 maart 2010, 13:29
De AEX wint licht nadat Griekenland voor het eerst een obligatie uitgeeft sinds er een noodregeling voor het land op tafel licht. Sterkste stijger vanmiddag op het Damrak is SNS. Philips is de hekkensluiter.
De AEX staat op lichte winst in de middaghandel nadat Griekenland de kapitaalmarkten aan het testen is met een nieuwe obligatie. Griekenland heeft een 7-jarige obligatie uitgegeven met een rendement van rond de 6 procent, bijna twee keer zoveel als het rendement op Duits staatspapier. Het is de eerste emissie van Griekenland sinds vorige week een concrete noodregeling voor het land is ingesteld.
Rond de klok van kwart over een wint de AEX 0,3 procent op 344,03 punten. Daarmee hikt de AEX tegen het jaarrecord van 345,6 punten aan, dat afgelpen donderdag werd bereikt. De AMX staat 0,6 procent hoger op 565,1 punten. De andere beurzen van Europa staan evenens in de plus. De winsten lopen uiteen van 0,2 procent voor de FTSE tot 0,7 procent voor de DAX.
Futures van Wall Street wijzen vandaag op een nette openingswinst. Naar verwachting gaan zowel de Dow Jones als de S&P en de Nasdaq een half procent hoger openen.
Stijgers en dalers
SNS Reaal is vanmiddag de sterkste stijger met plus 5,1 procent. Analisten van Citigroup verhoogden vandaag het koersdoel van de bank-verzekeraar. De geplaagde voedingsmiddelenproducent Wessanen staat op de tweede plaats met een koerswinst van 3,6 procent. Sterkste stijger op de AEX is BAM met 2,2 procent. Boskalis wint 1,9 procent nadat dit weekend het bod op Smit gestand is gedaan. Air France-KLM stijgt 1,6 procent, gevolgd door ArcelorMittal met 1,5 procent. De vastgoedfondsen Corio, Unibail-Rodamco en Wereldhave boeken koerswinsten tussen de 1 en 1,5 procent.
Philips is hekkensluiter op de AEX met een verlies van 2,2 procent. Vandaag noteert het aandeel ex-dividend. Andere verliezers op de AEX zijn Heineken met min 0,6 procent en Shell met min 0,4 procent. Op de midkapindex is Arcadis de sterkste daler met 1,1 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39