Arne Petimezas - 26 maart 2010, 13:55
De beurs van New York gaat naar verwachting in de plus openen. Futures verloren wat van de winsten na een verlaging van de BBP-groei in het vierde kwartaal.
Futures van Wall Street hebben een deel van de winsten moeten prijsgeven nadat de Amerikaanse overheid de economische groei over het vierde kwartaal naar beneden bijstelde. Rond de klok van kwart voor twee staan Futures van de Dow Jones en de S&P 0,2 procent hoger. Nasdaq Futures winnen 0,1 procent. Vanmiddag staat nog op de agenda het consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan. Door Factset geraadpleegde economen verwachten een toename van 0,5 tot 73,0.
Op de Europese beursvloeren bewegen de belangrijkste indices onder het slot van gisteren. De FTSE verliest 0,3 procent en de CAC en de DAX staan 0,2 procent lager.
Groei economie VS naar beneden bijgsteld
Het BBP van de VS groeide in de laatste drie maanden van 2009 met 5,6 procent op geannualiseerde basis (5,7% gecorrigeerd voor inflatie). Eerder werd uitgegaan van een groei van 5,9 procent. In het derde kwartaal groeide de economie met 2,2 procent op geannualiseerde basis, terwijl er in het tweede kwartaal sprake was van een afname van 0,7 procent.
Marketwatch meldt dat bedrijfswinsten afgelopen kwartaal op het sterkste tempo in 25 jaar tijd zijn gegroeid. Bedrijfswinsten voor belastingen namen met 108,7 miljard dollar toe, oftwel een groei van 8 procent op kwartaalbasis. Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2008 bedroeg de toename meer dan 30 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39