Beursupdate: AEX klimt omhoog

Arne Petimezas - 25 maart 2010, 11:15

De AEX is na een lagere opening op een nette winst komen te staan nadat de overheid van Dubai een herstructureringsplan voor de schulden van staatsbedrijf Dubai World op tafel legde.

De AEX is na een lagere opening snel opgeklommen naar een lichte winst. Rond de klok van elf uur noteert de AEX 0,4 procent hoger op 343,10 punten. Geoffrey Leloux, handelaar bij Keijser Capital, stelt dat het sentiment op de markt goed is. Volgens Leloux komt dat mede doordat het macronieuws de afgelopen weken steeds wat positiever wordt. Zo bleek vandaag dat de Britse detailhandelsverkopen sterker waren gestegen dan verwacht. Daarnaast vindt de handel van vanochtend steun in hogere Futures van Wall Street en in de oplossing van de schuldproblemenen van Dubai World, aldus Leloux.


De overheid van Dubai maakte vandaag bekend dat het staatsbedrijf Dubai World de schulden binnen 8 jaar tijd zal afbetalen. Daarnaast zette de overheid bijna 10 miljard dollar op zij voor het staatsbedrijf. Bij de schulden betrokken obligaties wonnen op het nieuws van de herstructurering van de schulden.


De andere beurzen van Europa gaan eveneens omhoog in de ochtendhandel. De FTSE en de CAC winnen respectievelijk 0,4 en 0,5 procent. De DAX staat 0,7 procent hoger.


Stijgers en dalers

Uitzenders doen vanochtend goede zaken op het Damrak. USG People wint 2,4 procent en Randstad stijgt 1,9 procent. Leloux meent dat de aandelen in trek zijn nu de cijfers van de brancheorganisatie ABU wijzen op uitbodeming van de markt. Air France-KLM staat 2,5 procent hoger op bijna 11,70 euro. Het aandeel zakte vorige maand na het bekendmaken van de jaarcijfers onder de 10 euro. ReedElsevier wint 2,4 procent en ASMI staat 2,1 procent in de plus.


Draka Holding is hekkensluiter met min 1,2 procent nadat grootbank HSBC het bedrijf is gaan volgen met een Underweight advies. Sterkste dalers op de AEX zijn Fugro en ASML met beide min 0,7 procent. Leloux wijst er op dat dat juist de aandelen zijn die het de afgelopen maanden beter hebben gedaan dan de AEX. AkzoNobel daalt 0,3 procent gevolgd door SBM met 0,2 procent.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Air France stopt met verlieslatende vluchten

Meer nadruk op Transavia France om te profiteren van toerisme.

10 minuten geleden - Lees verder

Spyker geeft converteerbare obligatie uit

Er wordt voor bijna 10 miljoen euro aan obligaties uitgegeven door de sportwagenfabrikant.

1 uur geleden - Lees verder

Herstel op Damrak

Mogelijke nieuwe maatregelen ECB geven beleggers hoop. Griekenland bepaalt sentiment.

1 uur geleden - Lees verder

Beursagenda vrijdag 25 mei 2012

Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen. 

2 uren geleden - Lees verder

Moody's handhaaft kredietstatus Frankrijk

Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,08 1,01% 2,92 289,16
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,58 0,75% 3,54 472,04