Arne Petimezas - 19 maart 2010, 10:02
De wijziging in het Duitse standpunt komt nadat de euro-landen het niet eens kunnen worden hoe Griekenland daadwerkelijk te steunen.
Duitsland staat open voor steun van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) aan Griekenland. Dat heeft een Duitse regeringsfunctionaris gisteren gezegd, aldus de Wall Street Journal. Volgens de functionaris “staat Duitsland open voor financiële participatie door het IMF.” De functionaris herhaalde het Duitse standpunt dat Griekenland eerst op eigen kracht moet proberen de financiën op orde te krijgen. De wijziging in de houding van Duitsland ten opzichte van de Griekse schuldproblematiek komt nadat de afgelopen tijd de euro-landen er niet over eens zijn geworden hoe Griekenland daadwerkelijk te steunen.
Een 'bail-out' van Griekenland is verboden volgens de regels van de euro. Daarnaast is het geven van financiële steun aan de Grieken in Duitsland zeer impopulair.
De Britse zakenkrant de Financial Times meldt dat Frankrijk tegen financiële inmenging van het IMF is. Ook de Europese Centrale Bank wil dat het IMF niet verder gaat dan het geven van technisch advies.
De Griekse premier George Papandreou zei gisteren dat de EU een bedrag op tafel moet leggen zodat het tegen meer normale tarieven kan lenen op de financiële markten. De Griekse premier zei daarnaast dat Griekenland al bezig is met door het IMF voorgeschreven hervormingen uit te voeren, zonder dat het land daadwerkelijk steun krijgt. De Financial Times meldt dat Griekenland al overleg heeft gevoerd over een leenfaciliteit. Het zou om een bedrag van 8 tot 10 miljard euro gaan over een periode van 3 jaar.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39