Omzetstijging en lagere winst voor Boskalis
Een concrete outlook voor 2010 geeft het baggerbedrijf niet af. Wel verwacht het bedrijf dat de resultaten in 2010 onder die van 2009 komen te liggen.
Boskalis heeft voorbeurs de cijfers over 2009 bekend gemaakt. De baggeraar realiseerde een omzet van 2,2 miljard euro en boekte daarmee een nettowinst van 227,9 miljoen euro. Hoewel de omzet een fractie hoger (+0,1 miljard) dan in 2008, was de winst beduidend minder dan de 249,1 miljoen euro uit het voorgaande jaar. In november verhoogde Boskalis zijn winstverwachting van 205 naar 215 miljoen euro, deze verwachting heeft het baggerbedrijf weten te overtreffen. De afname was eveneens zichtbaar in het bedrijfsresultaat dat, exclusief bijzondere posten, terugliep van 285,5 naar 249,3 miljoen euro.
Toelichting CEO Peter Berdowski
"2009 was voor Boskalis een uitstekend jaar ondanks de moeilijke marktomstandigheden. Daarbij hebben wij baat gehad bij ons goed en breed gevulde orderboek, de adequate uitvoering van de projecten en de scherpe discipline in ons aannemingsbeleid. Bovendien zijn we het afgelopen jaar succesvol geweest in het binnenhalen van projecten in het topsegment van de markt in ondermeer Australië en Zuid-Amerika. De wereldwijde recessie heeft ook onze industrie dit jaar geraakt. En al zijn de gevolgen daarvan bij Boskalis tot op heden nog maar beperkt zichtbaar, we bereiden ons voor op lagere werkvolumes en lagere marges. Met de implementatie van ons vlootrationalisatie-programma verbeteren wij onze kostenstructuur en versterken we daarmee onze positie in de markt. Ondanks de huidige marktomstandigheden, zien wij 2010 met vertrouwen tegemoet in het licht van het goed gevulde orderboek en de ingezette vlootrationalisatie." Boskalis eindigde het jaar met een orderportefeuille ter waarde van 2,9 miljard euro. In 2009 werd voor 1,8 miljard euro aan nieuwe opdrachten binnengehaald.
Vooruitzichten
De vooruitzichten voor de baggerindustrie zijn 'aanmerkelijk verslechterd', zo concludeerde Boskalis. Dankzij een flink gevulde orderportefeuille is de bezetting voor 2010 evenwel op orde. Een concrete outlook afgeven doet de onderneming niet. Boskalis geeft wel aan dat 2010 tot een lager resultaat leidt dan 2009. Dit overigens zonder rekening te houden met de overname van Smit International. Het niet afgeven van een concrete outlook had analist Edwin de Jong van SNS Securities verwacht. De analist houdt zelf de orderboekontwikkeling scherp in de gaten. Omdat de baggersector relatief laat-cyclisch is zou, gezien de investeringen van Boskalis en het moderniseringsprogramma, er volgens De Jong in 2011 sprake kunnen zijn van overcapaciteit. De Jong ging uit van een daling van de orderportefeuille ten opzichte van medio 2009, toen deze nog een waarde had van 3,0 miljard euro.
Dividend
De winst per aandeel is uitgekomen op 2,31 euro. Boskalis stelt zijn aandeelhouders een dividend van 1,19 euro per aandeel voor.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39
Nieuws
Beursagenda vrijdag 25 mei 2012
Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen.
1 uur geleden - Lees verderMoody's handhaaft kredietstatus Frankrijk
Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.
1 uur geleden - Lees verder`Duitse groeicijfers wijzen op zwakkere ontwikkeling economie`
Voorradenafbouw bij bedrijven zullen komende kwartaal de rem zetten op de groei van de economie.
1 uur geleden - Lees verderNoodfonds EFSF veilt obligatie tegen lagere rente
Het EFSF veilde een 3-jaars obligatie van 3 miljard euro voor de financiering van Europese bailouts.
1 uur geleden - Lees verderTweede Kamer stemt in met ESM-verdrag
Ruime meerderheid stemt in met Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor de euro.
1 uur geleden - Lees verderAdvertorial
Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.
Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder
Gerelateerde fondsen
| Naam | Laatste | Rend. | Verschil | Slot | |
|---|---|---|---|---|---|
| BOSKALIS... | 24,04 | 0,50% | 0,12 | 23,92 |
