Bank of Japan handhaaft rente

Max Steenwijk - 17 maart 2010, 08:10

Extra stimuleringsmaatregelen werden aangekondigd. De bestrijding van deflatie blijft een van de belangrijkste taken van de centrale bank.

De Bank of Japan heeft woensdag, na een tweedaagse bijeenkomst, besloten het belangrijkste rentetarief te handhaven op 0,1 procent. Daarnaast heeft de centrale bank besloten om nog eens 10 biljoen yen beschikbaar te stellen aan financiele instanties in de vorm van driemaandsleningen. De beslissing om dit krediet te verdubbelen was overigens niet unaniem.

 

Wat betreft de economische vooruitzichten paste de Bank of Japan niets aan. Er is sprake van herstel, maar het is nog te vroeg voor de overheid om zich afzijdig te houden. Het herstel wordt daarbij bedreigd door prijsdalingen. Zonder stimulering zou het prille herstel in de kiem worden gesmoord, zo meent de centrale bank. Daarbij is de bestrijding van de deflatie een wezenlijk onderdeel van het beleid van de bank. Iets waar de nieuwe minister van Financien, Naoto Kan herhaaldelijk op aanstuurde.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Beursagenda vrijdag 25 mei 2012

Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen. 

42 minuten geleden - Lees verder

Moody's handhaaft kredietstatus Frankrijk

Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.

1 uur geleden - Lees verder

`Duitse groeicijfers wijzen op zwakkere ontwikkeling economie`

Voorradenafbouw bij bedrijven zullen komende kwartaal de rem zetten op de groei van de economie.

1 uur geleden - Lees verder

Noodfonds EFSF veilt obligatie tegen lagere rente

Het EFSF veilde een 3-jaars obligatie van 3 miljard euro voor de financiering van Europese bailouts.

1 uur geleden - Lees verder

Tweede Kamer stemt in met ESM-verdrag

Ruime meerderheid stemt in met Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor de euro.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.